VIDEO Oslabljena Hrvatska u sedam minuta slomila otpor J. Koreje

Bila je to treća pobjeda Hrvatske protiv Južne Koreje

hrvatska

Hrvatska reprezentacija u sedmom je prijateljskom ogledu, koliko ih je dosad odigrala s Južnom Korejom, pobijedila domaćina u Jeongjuu (2:1).

Iako su Koreanci u više navrata opasno zaprijetili, oslabljena Hrvatska, kojoj je nedostajalo čak 11 igrača u odnosu na utakmicu sa Srbijom, dočekala je svoje prilike te u svega sedam minuta slomila domaćina. U 64. minuti prvo je glavom zabio Vida nakon povratne lopte Benka, a samo sedam kasnije je Kalinić također glavom postigao pogodak nakon nabačaja Perišića.

Koreanci su pogodak postigli također glavom i to Keun-Ho Lee u posljednjim trenucima utakmice. Hrvatska je tako došla do treće pobjede protiv Južne Koreje uz dva remija i isto toliko poraza.

Pogotke možete pogledati ovdje.

Početni sasatav Hrvatske bio je: Krešić, Srna, Vida, Lovren, Bubnjić, Milić, Ademi, Rakitić, Perišić, Eduardo i Kalinić. Izbornik Igor Štimac u nastavku je dao priliku i ostalim igračima: Ježini, Benku, Haliloviću, Pivariću i Tomasovu.

Hrvatskoj sada u listopadu predstoje kvalifikacijske utakmice za SP s Belgijom na Maksimiru te Škotskom u Glasgowu. (ha)

>>Šaljivi video: Štimac o utakmici s Bugarskom…