VIDEO Olić odveo Wolfsburg u četvrtfinale, Mandžukić asistirao za vodstvo Bayerna

Kod Olićeva pogotka proradila je ‘hrvatska veza’

Baš kao što je Ivo Iličević u susretu osmine finala njemačkog kupa nakon Badeljova udarca donio HSV-u nastup među osam najboljih, isto je uspjelo Ivici Oliću u susretu njegova Wolfsburga i drugoligaša Ingolstadta (2:1). Naime, opet je proradila ‘hrvatska veza’. Igrala se 89. minuta kada je Ivan Perišić uputio udarac, koji gostujući vratar Özcan nije uspio ukrotiti, pa je iskusni Ola iskoristio priliku i postao junakom.

Wolfsburg nije dobro počeo utakmicu i Ingolstadt je od 17. minute vodio pogotkom Caiubyja. Trener vukova Dieter Hecking shvatio je da mora nešto promijeniti pa je prvo u 46. minuti ubacio Perišića u igru, a zatim u 61. i Olića. Naldo je u 66. minuti poravnao rezultat, a Olić nakon toga postavio konačan.

Dodajmo kako je Andre Mijatović odigrao svih 90 minuta za Ingolstadt.

Solidan nastup u kupu imao je i napadač Mario Mandžukić koji je sa svojim Bayernom rutinski slavio na gostovanju kod Augsburga (2:0). Pogotke su postigli Robben (4. minuta) i Müller (78), a hrvatski napadač asistirao je za prvi pogodak Bavaraca. Trener Guardiola Mandži je povjerio svih 90 minuta.

Gledatelji u Frankfurtu vidjeli su pravu golijadu domaćeg Eintrachta i drugoligaša Sandhausena (4:2), a Srđan Lakić  ušao je u igru za pobjedničku momčad kao taktička zamjena u četvrtoj minuti sudačke nadoknade umjesto trostrukog strijelca Joselua.

Dodajmo i kako je Bayer u gostima bio uspješniji od Freiburga (2:1). (ha)