VIDEO Okršaj Hrvata: Modrić slavio, a Jelavić postigao pogodak

Bordeaux Gregoryja Sertića pobijeđen u Superkupu, a bolji je bio PSG

Polufinalnu utakmicu International Champions Cupa koji se igra u SAD-u, između Real Madrida i Evertona dobrim su dijelom obilježili i hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Nikica Jelavić. Real Madrid je pobijedio 2:1. Strijelci za Real bili su Ronaldo (17. minuta) i Özil (31.), a Modrić je bio pokretač akcije za drugi pogodak Madriđana. Jedini pogodak za englesku momčad postigao je Jelavić u 61. minuti.
Modrić je igrao prvo poluvrijeme dok je Jelavić ušao u igru na poluvremenu. Real će u finalu igrati protiv Chelsea, kluba kojeg vodi njegov biši trener Jose Mourinho, a koji je bio bolji od Milana (2:0).

Dodajmo kako je Bordeaux potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertića pobijeđen u utakmici francuskog Superkupa, a bolji je bio PSG (2:1). Trener Francis Gillot veznjaka Sertića u ovom je susretu, igranom u glavnom gradu Gabona Librevilleu, postavio u posljednji red obrane. Žirondinci su poveli u prvom poluvremenu, ali su Parižane preokrenuli rezultat u posljednjih osam minuta utakmice. Sertić je odigrao cijeli susret.

Uspješan je bio i francuski Monaco koji je u prijateljskom susretu uvjerljivo savladao Tottenham – 5:2.

Vrata novog prvoligaša cijeli susret branio je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić. (ha)