(VIDEO) Nekoliko tisuća vjernika u Međugorju na 39. godišnjici ukazanja Gospe

Nekoliko tisuća vjernika okupilo se u četvrtak u Međugorju na 39. godišnjicu ukazanja Gospe, a brojni hodačasnici koji nisu došli zbog pandemije koronavirusa mogli su pratiti mise, pobožnosti i molitveni program širom svijeta putem interneta i društvenih mreža.

 

Pogledaj nas, utješi nas… pjevali su hodočasnici okupljeni jutros u 6,00 sati ispred Gospinog kipa na Podbrdu, piše međugorje-info.com.

U molitvi su ih predvodile vidjelice Marija Pavlović Lunetti i Ivanka Ivanković Elez. Bili su tu i brojni svjedoci prvih dana ukazanja te međugorski župnik fra Marinko Šakota. Ovaj put su se u zajedničkoj molitvi okupili svi oni koji su ovih dana išli odvojeno po grupama moliti na Podbrdo: Gospina grupa koja je molila najranije od 5 sati, zatim grupa Marijinih prijatelja, te vodiči na službi u župi, i mnogi župljani. Simbolično, u znak zahvalnosti Gospi za 39. godina ukazanja, jedno dijete je Gospi na glavu postavilo vijenac od cvijeća.

„Gospe draga donijeli smo ti 39 ruža u znak zahvale za 39 godina što si bila s nama!“ – u suzama se Marija Pavlović obratila Gospi i zamolila je „Hvala ti na svemu, zagovaraj za nas i za čitavi svijet a posebno za Međugorje!“ stavljajući pred kip košaru s ružama. Nakon toga fra Marinko je pročitao Gospinu poruku od 25. siječnja 1991. koja znakovito govori i danas: Draga djeco! Danas vas kao nikad do sada pozivam na molitvu. Neka vaša molitva bude molitva za mir. Sotona je jak i želi razrušiti ne samo ljudske živote, nego i prirodu i planet na kojem živite. Zato, draga djeco, molite da bi se preko molitve zaštitili Božjim blagoslovom mira. Bog me je poslao među vas da vam pomognem. Ako hoćete, prihvatite krunicu! Već sama krunica može učiniti čudesa u svijetu i u vašim životima. Ja vas blagoslivljem i ostajem s vama do Božje volje. Hvala vam što nećete iznevjeriti moju prisutnost ovdje i hvala vam, jer vaš odgovor služi dobru i miru. Hvala što ste se odazvali mom pozivu!”

To što je baš dijete postavilo vijenac na glavu Gospina kipa je zanimljivo i simbolično jer se Gospa u Međugorju prvoga dana 24. lipnja 1981. ukazala sa tek rođenim djetetom u naručju kojega je brižno otkrivala i pokazivala vidiocima, a zatim pokrivala. Baš kao Majka. Baš kao zaštitnica života. Baš kao da želi i u ovo današnje vrijeme koje toliko silno propagira „izbor za smrt“ i onda i sada poručiti da se samo sa „izborom za život“ osvaja MIR u srcu i mir u svijetu. Pravi, Gospin međugorski kip bio bi zapravo Gospa s malim Isusom u naručju. To je naša Majka – Kraljica Mira!

Fenix-magazin/MD/međugorje-info.com

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva