Foto Hina

VIDEO Mandžukić prvi Hrvat s dva gola u finalima

Mario Mandžukić postao je u subotu u Cardiffu prvi Hrvat koji je postigao gol u dva finala Lige prvaka, dok je Cristiano Ronaldo prvi igrač uopće koji je zabio u tri finala.

Ronaldo je u 20. minuti postigao gol za Real, njegov treći u završnim dvobojima nakon što je 2008. postigao gol u dresu Manchester Uniteda, a prije tri godine je bio strijelac za Real u pobjedi nad Atleticom.

Mandžukić je u finalu lige prvaka Juventus – Real u Cardiffu u 27. minuti postigao izjednačujući pogodak za Talijane, a to mu je uspjelo i 2013. godine kada je u finalu zabio za Bayern. Samo se šest igrača u povijesti može podičiti tim učinkom, a osim Ronalda, to su Raul koji je za Real Madrid zabio 2000. i 2002., Samuel Eto’o s Barcelonom (2006, 2009), Lionel Messi s Barcelonom (2009, 2011) i Sergio Ramos (Real Madrid, 2014 i 2016). Marijo je jedini kome je to uspjelo, a da nije igrao u Realu ili Barceloni.