VIDEO Mandžukić postigao pogodak na početku Lige prvaka

Luka Modrić sudjelovao u Realovu potapanju Galatasaraya

Mario Mandžukić nakon finala u svibnju nastavio je postizati pogotke u Ligi prvaka. U susretu prvog kola skupine D Bayern je na Allianz Areni uvjerljivo savladao ruski CSKA (3:0), a hrvatski reprezentativac zabio je pogodak za 2:0 u 41. minuti nakon ubacivanja Robbena.

Preostala dva pogotka postigli su Alaba (4. minuta) i Robben (68. minuta). Mandžukić je igrao do 75. minute kada je izašao iz igre uz ovacije s tribina. Inače, hrvatski napadač u prvom poluvremenu propustio je i dvije izgledne prilike (jednom pogodio vratnicu).

U drugoj utakmici te skupine Manchester City je identičnim rezultatom (3:0) nadjačao Viktoriju u Plzenu.

Od hrvatskih igrača još je Luka Modrić sudjelovao u Realovu potapanju Galatasaraya u Istanbulu (6:1). Hrvatski veznjak igrao je do 72. minute i jednom sjajno gurnuo u priliku Cristiana Ronalda. u toj skupini, B, Kopenhagen je priredio iznenađenje izborivši domaći remi s Juventusom (1:1).

Šahtar je u skupini A, predvođen kapetanom Darijom Srnom, slavio kod Real Sociedada (2:0). Srnin reprezentativni kolega, Eduardo, nije ulazio u igru. Kapetan hrvatske reprezentacije sudjelovao je u akciji kod prvog gola Šahtara. Manchester United u drugom susretu te skupine bio je bolji od  Bayer Leverkusena (4:2).

U skupini C Benfica je pobijedila Anderlecht (2:0), a PSG u gostima Olympiakos (4:1). (ha)