VIDEO Mandžukić donio pobjedu Bayernu, izjednačen Barcelonin rekord!

Mandžo je protiv Viktorije postigao drugi  gol u Ligi prvaka ove sezone

Hrvatski napadač Marijo Mandžukić ponovno je zblistao te bio čovjek odluke za Bayern. Naime, u susretu 4. kola skupine D Lige prvaka Bavarci su gostovali u Češkoj kod Viktorije Plzen, a Mandžukić je udarcem glavom postigao pogodak odluke u 65. minuti, šest minuta po ulasku u igru.

Mandžukiću je to bio 10. pogodak sezone od čega je dva postigao u Ligi prvaka. Bayern je tako dostigao rekord Barcelone iz sezone 2002/2003. od devet uzastopnih pobjeda u Ligi prvaka.

U toj skupini Manchester City uvjerljivo je savladao CSKA (5:29 te izborio nastup u drugom krugu natjecanja.
Poredak skupine D: Bayern 12 bodova, Manchester City 9, CSKA 3, Viktorija 0 bodova.

Dodajmo kako su u najatraktivnijoj utakmici večeri Juventus i Real Madrid podijelili bodove (2:2), a Luka Modrić ostavio je sjajan dojam u dresu Reala. Navijači madridskog kluba jedino mogu žaliti zbog toga što je hrvatski veznjak dobio žuti karton zbog kojeg će propustiti sljedeću utakmicu.
U skupini B još je Kopenhagen pobijedio Galatasaray (1:0) pa je poredak sljedeći: Real Madrid 10 bodova, Galatasaray i Kopenhagen po 4, Juventus 3 boda.

Oba susreta u skupini A završila su bez pogodaka (Real Sociedad – Manchester united i Šahtar – Bayer). Darijo Srna mogao je donijeti pobjedu svome Šahtaru no u 31. minuti pogodio je vratnicu. Suigrač mu, Eduardo da Silva, nije ulazio u igru.
Poredak skupine A: Man. United 8 bodova, Bayer L. 7, Šahtar 5, R. Sociedad 1 bod.

Rezultati 4. kola skupine C: Olympiakos – Benfica 1:0, PSG – Andrelecht 1:1. Poredak: PSG 10 bodova, Olympiakos 7, Benfica 4, Anderlecht 1 bod. (ha)

>>VIDEO Petarda Bayerna, Mandžukić dodao za pogodak!