VIDEO Mandžo s dva pogotka na vrh ljestvice strijelaca, zabili i Olić i Perišić

Mandžukić je ove sezone postigao 7 pogodaka u Bundesligi

Mario Mandžukić ponovno je zablistao u njemačkom prvenstvu te bio prvi igrač Bayerna u susretu 10. kola s Herthom (3:2). Iako su Berlinčani na Allianz Areni poveli već u 4. minuti prednost je Bavarcima ubrzo donio hrvatski napadač.

Naime, Mandžukić je u 26. minuti ušao u igru umjesto ozlijeđenog Robbena da bi samo četiri minute nakon toga udarcem glavom poravnao rezultat nakon ubačaja Riberyja. Na sličan način Mandžo je pogodio i u 51. minuti samo što je dodavač bio Schweinsteiger.

Prednost Bayerna povećao je Götze, a Ben-Hatira pogodio je za nadu gostiju, međutim ostalo je na tome. Mandžukić je na ljestvici strijelaca dostigao vodeće Ibiševića, Firmina i Sama koji su postigli po 7 pogodaka.

A sjajni su bili i hrvatski reprezentativci u dresu Wolfsburga koji je dočekao Werder (3:0). Naime, Ivica Olić pogodio je za povećanje vodstva na 2:0 u 72. minuti i to nakon dodavanja Ivana Perišića koji je nakon toga i sam postigao pogodak u 89. minuti.

Oliću je to bio 5. pogodak u Bundesligi dok je Perišiću bio tek prvi ove sezone.

Rezultati 10. kola: Wolfsburg – Werder 3:0 (Arnold 7, Olić 72, Perišić 89), Bayern – Hertha 3:2 (Mandžukić 30, 51, Götze 54 / Ramos 4, Ben-Hatira 58), Schalke – Borussia (D) 1:3 (Meyer 63 / Aubameyang 14, Şahin 51, Blaszczykowski 74), Bayer Leverkusen – Augsburg 2:1 (Rolfes 34, Can 83 / Hahn 24), Hannover – Hoffenheim 1:4 (Sane 56 / Salihović 10-11m, Herdling 18, Firmino 62, 64), Mainz – Braunschweig 2:0 (Okazaki 8, 68), Stuttgart – Nürnberg 1:1 (Ibišević 3 / Drmić 6).

Poredak: Bayern 26 bodova, Borussia (D) i Bayer po 25, Hertha i Wolfsburg po 15, Schalke 14 bodova… (ha)