HSG Wetzlar - RNL
Tomislav Kušan u zelenom dresu HSG Wetzlar / Foto: Fenix (SIM)

(FOTO) HSG Wetzlar tijesno poražen od Rhein-Neckar Löwena, Tomislav Kušan pružio dobru igru za domaćine

Rukometaši HSG Wetzlar, za kojeg igraju dvojica hrvatskih rukometaša Tomislav Kušan i Ivan Sršen, izgubili su u nedjelju navečer pred svojom publikom od momčadi Rhein-Neckara Löwena tijesnim rezultatom 29:30 (13:15).

U sjajnoj atmosferi u Rittal Areni gosti su s(p)retno došli do pobjede u dramatičnoj završnici u kojoj su domaćini iz Wetzlara gotovo stigli prednost gostiju koja je u jednom trenutku iznosila i pet pogodaka razlike.

No, sredinom drugog poluvremena domaćini su zaigrali znatno bolje i prednost gostiju se topila. Sjajno je u tim trenutcima igao najbolji igrač Wetzlara na utakmici Lenny Rubin te Stefan Cavor čijim pogotcima su domaćini stigli na jedan razlike. Dobru partiju je pružio i hrvatski reprezentativac Tomislav Kušan kojem su nesigurni suci dva puta pokazali dvije minute kazne. Unatoč tome, Kušan je bio jedan od najzapaženih igrača Wetzlara.

Domaćini su u posljednjim sekundama imali priliku za izjednačenje. Njihov napad završio je prekršajem zbog kojeg su domaćini tražili sedmerac. Istog mišljenja je bila i publika dok su suci dosudili devet metara. Udarac izvođača slobodnog udarca Stefan Cavor obranio je vratar Rhein-Neckar Löwena.