VIDEO HSV i Nürnberg uvjerljivi: Asistencija Iličevića, pogodak Drmića

Za HSV je nastupio i Badelj igravši do 62. minute

Nakon remija bez pogodaka sa nizozemskim Vitesseom HSV je u trećoj utakmici na pripremama u UAE uvjerljivo pobijedio kazahstanski Quairat Almaty (3:0).

Za pobjedu je dvaput pogodio Zoua (16. i 69. minuta), a jednom Van der Vaart (59. minuta). Kapetanu hamburškog sastava za pogodak je asistirao hrvatski reprezentativac Ivo Iličević nakon lijepog prodora u 59. minuti. Iličević je odigrao cijeli susret, a Milan Badelj igrao je do 62. minute.

Još uvjerljiviji, ali u španjolskoj Marbelli, bio je bundesligaš Nürnberg u svojoj prvoj pripremnoj utakmici i to s rumunjskim prvoligašem Steauom (5:1). Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić bio je u početnom sastavu te je postigao pogodak za 3:0 u 39. minuti. Trener Gertjan Verbeek na poluvremenu je izmijenio kompletan sastav pa je tako i Drmić odigrao tek 45 minuta.

Strijelci su bili: 1:0 Kiyotake (17.), 2:0 Ginczek (18.), 3:0 Drmic (39.), 4:0 Mak (57.), 4:1 Neagu (74.), 5:1 Angha (84.). (ha)

>>Pripreme u UAE: Olić i Perišić slavili, Badelj i Iličević do ‘remija’