VIDEO Hrvati pune mreže: Dva gola Rakitića, po jedan Eduarda i Livaje

Luka Modrić dirigirao je veznom linijom Reala kod Elchea

Sevilla je predvođena kapetanom Ivanom Rakitićem stigla do prve prvenstvene pobjede i to u 6. kolu protiv Rayo Vallecana (4:1). Bijelo-crveni su na svome stadionu Ramon Sanchez Pizjuan stigli do prednosti 2:0 preko dvostrukog strijelca Rakitića (17. minuta iz jedanaesterca i 53. minuta), za goste je smanjio Gonzales (55.) da bi konačan rezultat postavio Bacca (81. i 88. minuta).

Dodajmo i kako je hrvatski veznjak Luka Modrić igrao do 81. minute za madridski Real na gostovanju kod novog prvoligaša Elchea. Kraljevski klub došao je do pobjede (2:1) u šokantnoj završnici. Madriđane je u 51. minutu u vodstvo doveo Cristiano Ronaldo, no domaći su u 90. minuti izjednačili pogotkom Boakyea. Ipak, Ronaldo je ponovno strijelac u sudačkoj nadoknadi s bijle točke za pobjedu Galacticosa.

Vodeći na ljestvici su Barcelona i Atletico M. sa 18 bodova, slijedi Real sa 16, Sevilla je 13. sa 5 bodova, a Rayo Vallecano posljednji, 12. sa tek 3 boda.

Spomenimo i kako su hrvatski reprezentativci Eduardo da Silva i Darijo Srna igrali za Šahtar u Ukrajinskom kupu te pobjedom (3:0) kod Iličeveca izborili nastup u osmini finala. Obojica su ušli u igru u 65. minuti, a Eduardo je riješio pitanje pobjednika pogotkom glavom u 83. minuti.

Još jedan Hrvat se upisao u strijelce i to mladi napadač Marko Livaja kojeg je izbornik Niko Kovač nedavno izbacio iz mlade reprezentacije. Livaja je ušao u igru u 68. minuti te postigao posljednji pogodak na utakmici između Parme i njegove Atalante (4:3) u 5. kolu talijanskog prvenstva.  Bio mu je to prvi ovosezonski pogodak. (ha)

>>VIDEO Hrvati uspješni u kupu: Mandžo, Lakić, Kreilah i Punčec u osmini finala