Akcija iz koje je pao izjednačujući pogodak Croatije / Foto: Fenix (SIM)

(VIDEO) FRANKFURTSKA KREISOBERLIGA: Croatia s osvojenim bodom osigurala ostanak u ligi, Posavina poražena od Tempa i mora u doigravanje

U predzadnjem kolu Kreisoberlige, Croatia Frankfurt je na svom terenu odigrala 2:2 protiv Harheima i s osvojenim bodom osigurala opstanak u ligi. Drugi hrvatski klub u istoj ligi, Posavina Frankfurt izgubila je na svom terenu rezultatom 1:3 (1:0) od prvoplasirane momčadi Tempa i kao predzadnja momčad lige mora u doigravanje (relegaciju) za ostanak u najvišem rangu frankfurtskog nogometnog natjecanja.

FC Croatia – SG Harheim 2:2 (1:2)

FC Posavina Frankfurt – FC Tempo 1:3 (1:0)

U utakmici punoj tenziji Croatia Frankfurt je osvojila bod protiv momčadi Harheima. Izvanrednim prodorom i još boljim udarcem iskosa s desne strane, Croatia Frankfurt je u 4. minuti pogotkom Stipe Duvnjaka na dodavanje Mira Drlje došla u vodstvo od 1:0.

Croatia Frankfurt
Na kraju je sve završilo miroljubivo / Foto: Fenix (SIM)

Radost navijača Croatije trajala je svega par minuta kada gosti iz jedanaesterca, nakon nepotrebnog prekršaja Petra Bešlića u šesnaestercu, poravnavaju rezultat na 1:1. Novu grešku, inače u posljednjim utakmicama dobre obrane Croatije, gosti su iskoristili u 30 minuti kada dolaze do vodstva od 2:1.

Utakmica je tada poprimila oštriju igru. Nesigurni sudac ispustio je konce igre i zaredali su oštriji prekršaji. Pritom je sudac bio tolerantniji prema gostima koje nije kažnjavao kartonima, ali je olako davao kartone igračima Croatije. Tako je par minuta prije kraja poluvremena jedan obrambeni igrač Harheima s obje noge je ušao u Antu Štrljića. Iziritirani Štrljić je odgurnuo igrača Harheima, došlo je do koškanja i prekida utakmice. Na kraju je sudac pokazao crveni karton Štrljiću a igraču Harhaima samo žuti karton.

Trenutak kada Ante Štrljić (br. 10) dobiva crveni karton / Foto: Fenix (SIM)

U nastavku utakmice, sa igračem manje, Croatia je odlično otvorila utakmicu i već u 47. minuti izjednačuje preko Petra Bešlića koji se tako iskupio za ranije skrivljeni jedanaesterac.

Do kraja je hrvatska momčad igrala taktički zrelo, sigurno u obrani i opasno u napadu. Pravo je čudo da Croatija nije iskoristila nekoliko izglednih prilika.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Soldo, Ćorić, Puljić, Mandurić, Drlje, Štrljić, Duvnjak, Zovko, Nauber. Još su igrali Ivančić, Lakić i M. Ćorić.

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 4. lipnja na svom terenu protiv momčadi SG Bornheim II. Druga momčad Croatije igra isto na svom terenu u Heddernheim u protiv momčadi TuS Nieder Eschbach II. Prva utakmica drugih momčadi počinje u 13 sati, a utakmica prvih momčadi se igra u 15,30 sati na igralištu u F-Heddernheimu.

Poraz Posavine od Tempa

U utakmici protiv prvoplasirane momčadi lige, Posavina Frankfurt je dobro odigrala prvo poluvrijeme u kojem je zgoditkom Saše Čančarevića u 30. minuti povela sa 1:0. Hrvatska momčad je protiv srpske momčadi iz Frankfurta imala prigodu za povećanje rezultata. Ali rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli drugo lice Tempa koji je u 61. minuti stigao do izjednačenja pogotkom Radakovića. Isti igrač postigao je pogodak za preokret rezultata na 1:2. Utakmica je odlučena u 80. minuti kada Dokić dovodi svoju momčad u vodstvo od 3:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ni ova utakmica nije prošla bez kartona, igrači Tempa su požutjeli 4 puta, a domaćini iz Posavine tri puta.

Sastav Posavine: Marković, Vuković, Jurić, Živković, Čančarević, Đukić, Pejić, Sionjak, Koturić, Petrašević i Udovičić. Klupa za pričuve: Vorgić, Mudri, Arlović i Mamić (v).

Iduću utakmicu Posavina gostuje u Heddernaheimu gdje igra sa momčadi SV 07 Heddernheim koja dijeli zajedničko igralište sa Croatijom Frankfurt.