Dobro raspoloženje hrvatskih tenisača / Foto: Hina

(Video) Davis Cup – Hrvati drugi put prvaci svijeta, Amerikanci na vrhu ljestvice pobjednika

Osvojivši po drugi put naslov pobjednika Davis Cupa, hrvatska teniska reprezentacija se uvrstila na diobu devetog mjesta ljestvice pobjednika natjecanja koje se u ovom formatu održavalo od 1900. godine.

Hrvatska je prvi put slavila 2005. pobijedivši u finalu Slovačku sa 3-2.

Na vrhu ljestvice nalaze se Amerikanci koji su upisali 32 pobjede, Australija je druga sa 28 naslova, a na diobi treće pozicije su Francuzi i Britanci sa po 10 pobjeda, a zatim slijede Švedska (7), Španjolska (5), Čehoslovačka/Češka (3), Njemačka (3), Rusija (2) i Hrvatska (2). Po jednom su slavili Italija, Argentina, Srbija, Švicarska i Južna Afrika.

Nakon 118 godina gasi se ovaj format Davis Cupa, a od iduće godine bit će zamijenjen jednotjednim finalnim turnirom 18 reprezentacija na jednom mjestu u dosadašnjem terminu finala Davis Cup, krajem studenog.

Subota:
Marin Čilić / Ivan Dodig – Daniel Nestor / Vasek Pospisil 2-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-2

Subota:
Ivan Dodig/Nikola Mektić – Timur Habibulin/Aleksandar Nedovjesov 6-7 (2), 6-4, 6-4, 6-2
Nedjelja:
Marin Čilić – Mihail Kukuškin 6-1, 6-1, 6-1

Polufinale – Zadar (14-16. rujna)
HRVATSKA – SAD 3-2
Petak
Borna Ćorić – Steve Johnson 6-4, 7-6 (4), 6-3
Marin Čilić – Frances Tiafoe 6-1, 6-3, 7-6 (5)
Subota:
Ivan Dodig / Mate Pavić – Mike Bryan / Ryan Harrison 5-7, 6-7 (6), 6-1, 7-6 (5), 6-7 (5)

Subota:
Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut – Ivan Dodig / Mate Pavić 6-4, 6-4, 3-6, 7-6 (3)