Veterani Croatie Berlin (U40) obranili berlinski AOK Pokal, sad jurišaju na osvajanje prvenstva

FC Union-SD Croatia 2:6 (1:3)

Po drugu godinu sjajan uspjeh ostvarili su nogometaši Croatie Berlin U40. U finalnoj utakmici berlinskog AOK Pokala (AOK-Pokala Der 7ER Alt-liga – Ü40 B) koja je u nedjelju, na blagdan Duhova, igrana na stadionu Wittenau, veterani Croatie, igrači iznad 40 godina, s visokih 6:2 su pobjedili sastav FC Union iz Berlina te obraniti najprestižnije berlinsko kup natjecanje.

Finalna utakmica veterana odigrana je pred više stotina gledatelja na polovici velikog terena, kao što inače igraju utakmice veteranskih momčadi.

Iako je momčad Uniona povela u 9. minuti, Croatia je samo dvije minute kasnije uzvratila preko Igora Caktaša poravnavši rezultat na 1:1. Croatia je nastavila s pritiskom i u 17. minuti igrač Uniona postiže autogol za vodstvo Croatije od 1:2. Na 1:3 prije poluvremena u 27. minuti (poluvrijeme traje 30 minuta) Ante Brzović dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:3.

U nastavku ista slika. Croatia je u svim segmentima igre bolja te svoju nadmoć okrunjava sa još tri zgoditka od kojih dva postiže raspoloženi  Mate Omazić te jedan autogol.

Sastav Croatie Berlin: Šabani, Mijić, Vutković, Tustonjić, Brzović, Omazić, Caktaš. Zamjene: Šola, Martić, Šimunović, Piplica, Mokrović. Strijelci za Croatiju: Igor Caktaš (11.), Ante Brzović (20.), Mate Omazić (34. i 58.), plus dva autogola. Crveni karton: Brzović.

Zanimljivo je istaknuti kako U40 momčad Croatije odlično brodi i u natjecanju Berlinske lige. U predzadnjem kolu, koje je danas igrano u Berlinu, Croatia je sa čak s 8:1 isprašila momčad Lübarsa. Da bi postali prvaci najviše berlinske lige za taj uzrast, U40 momčadi Croatije treba još pobjeda u zadnjem prvenstvenom kolu, koje se igra 18. lipnja u 12,00.

Predsjednik Croatije Josip Begić poziva hrvatske navijače da dođu podržati svoju momčad koja bi osvajanjem prvenstva upotpunila već sada izuzetno uspješnu natjecateljsku sezonu.

Fenix-magazin/SIM/Foto:Josip Begić