Momčad Croatije Geislingen pobjednici BMW FA Cupa / Foto: Fenix (N. Raguž)

VELIKI USPJEH HRVATSKE MOMČADI: Croatia Geislingen osvojila BMW AF Cup

Momčad Croatije Geislingen ostvarila je veliki uspjeh osvajanjem tradicionalnog BMW AF Cupa koji se u subotu igrao u Kuchen Ankenhalle u Geislingenu.

Riječ je o poznatom turniru kojeg na kojem nastupaju poznate momčadi kao što su momčadi SC Geislingen (Landesliga) i Bad Boll (Landesliga), te nekoliko klubova iz Bezirkslige i Kreislige A.

Hrvati su na putu do trofeja slavili protiv obje momčadi iz Landeslige! Prvo protiv SC-a u grupi (2:1), a zatim na penale protiv Bad Bolla u polufinalu.

No, krenimo od početka.

Prvi susret je završio bez pogodaka protiv Kuchena U-19. Zatim je upisan poraz (1:2) protiv TSV Eschenbacha koji je završio kao prvi u grupi. Nakon uvodnog remija i poraza, uslijedio je niz pobjeda do kraja turnira. Slavljem protiv SC Geislingena(2:1) i Heldenfingena(4:0), Croatia je osigurala prolazak u završnicu kao druga u grupi A.

U četvrtfinalu protivnik je bio rival iz lige, Faurndau. Regularni dio je završen bez pogodaka, te je u  lutriji sedmeraca Croatia pokazala smirenost i sa 4:3 prošla dalje.

U polufinalu je hrvatsku momčad čekao Bad Boll. Pogoci u 2. i 3. minuti donijeli su još jedne sedmerce. Bad Boll je poveo 1:0, a samo minutu kasnije Croatia je došla do izjednačenja. U sedmercima je Croatia opet bolja i rezultatom 6:4 se plasira u finale turnira.

Domaćin FTSV Kuchen je Croatiju čekao u finalu u kojem se odvijala prava lavovska bitka u uvodnim minutama pred više od 1.000 posjetitelja. U osmoj minuti domaćin dolazi u vodstvo. U istoj minuti, Croatia kreće u napad, Žuljević sa gola vodi loptu do preko centra, iskorištava prazan prostor i postiže pogodak vrijedan produžetaka!

U produžetku je Croatia ostala koncentrirana uz podršku svoji vjerni navijača koji su nadglasali navijanjem domaće navijače. To je igračima Croatije dodatno dalo snage za postizanje još 2 pogotka za veliko slavlje hrvatske momčadi.

Sastav Croatije Geislingen: Žuljević, Raguž, Kepić M., Kepić A., Blaž, Karanfilovski, Ranogajec, Bašić