Croatia Fermox / Foto: Fenix (SIM)

VELIKA POBJEDA HRVATSKOG KLUBA IZ IRSKE: Uz 5 pogodaka Domagoja Mikleuševića Croatia Fermoy upisala 5:3 pobjedu u kupu protiv RFP Masseytown

U drugoj utakmici CBL Shield, u skupini F, Croatia Fermoy je u golijadi ostvarila visoku ali nimalo laku pobjedu protiv RFP Masseytown. Junak utakmice bio je malonogometni reprezentativac Hrvatske Domagoj Mikleušević.

FC Croatia Fermoy-RFP Masseytown United 5:3 (1:0)

Nedjelja utakmica Croatie Fermoy bila je jedna od onih utakmica koje će se pamtiti ne samo po dobroj igri hrvatske momčadi u Irskoj već i zbog osam postignutih pogodaka.

Već u 17. minuti hrvatska momčad je mogla doći u vodstvo ali kazneni udarac sa 11 metara ne realizira Stjepan Petrak. U 24. minuti zatresla se mreža gostiju, ali sudac svira zaleđe i ne priznaje pogodak. No, u 39. minuti napokon se trese mreža Masseytown United kada Domagoj Mikleušević uz asistenciju Mateja Herkova dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0.

U nastavak utakmice gosti ulaze bolje i u 48. minuti izjednačuju rezultat. U 50. minuti promjene u momčadi Croatije, iz igre izlazi Gerardo Guardado, a ulazi Marko Bartulović. Ta izmjena na trenutak unosi pomutnju u obrani gostiju što u 52. minuti koristi Domagoj Mikleušević te dovodi Croatia Fermoy ponovno u vodstvo od 2:1.

Radost igrača hrvatske momčadi ne traje dugo jer gosti već u 63. minut najprije izjednačuju rezultat na 2:2, a zatim u 69. minuti napadač Masseytown preokreće rezultat za vodstvo gostiju od 2:3. Ponajbolji igrač Croatije Domagoj Mikleušević u 74. minuti izjednačuje rezultat na 3:3.

Isti igrač u 78. minuti ponovno dovodi Croatiju u vodstvo od 4:3, da bi u 81. minuti Karlo Briševac asistira Domagoju Miklauševiću za konačan rezultat od 5:3.