Anto Grgić prima čestitke iz publike za svoju igru / Foto: Fenix (I. Barišić)

VEČER HRVATA IZ ŠVICARSKE: Anto Grgić na utakmici St.Gallena bio trostruki strijelac za svoj Sion

Švicarski mediji ovih dana su se raspisali o Anti Grgiću, veznom igraču FC Siona koji je u domaćoj prvenstvenoj utakmici protiv St. Gallena u srijedu postigao sva tri zgoditka u 3:2 pobjedi svoje momčadi.

Pobjednički zgoditak koji je donio sva tri boda Sionu Grgić je postigao u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Srednji vezni Siona Ante Grgić je na utakmici čak četiri puta tresao mrežu St. Gallena, no njegov zgoditak u 72. minuti je poništen nakon pregleda VAR-a.

Preslik pisanja švicarskih medija o Grgiću/ Foto: Preslik FM

Valja istaknuti kako je na listi strijelaca švicarske lige Anto Grgić kao igrač sredine terena drugi na listi strijalaca uz 4 asistencije.

Grgić je dijete hrvatskih iseljenika iz Potočara kraj Odžaka. Rođen je u Schlierenu u Švicarskoj 1996. godine. Kao profesionalac je igrao za FC Zürich, VfB Stuttgart i FC Sion. Povratkom iz njemačke u švicarsku ligu, Grgić se preporodio i počeo pružati odlične igre.

Njegove vrline kao srednjeg veznog su odličan pregled igre i točna duga proigravanja te vrhunsko izvođenje slobodnih udaraca, kornera i  jedanaesteraca. Visok je i dobro igra glavom.

Jedno vrijeme splitski Hajduk je bio zainteresiran za Grgića koji je prošao sve selekcije švicarskog nogometnog saveza. Grgić nije jedino igrao za prvu postavu Švicarske, što mu kao hrvatskom državljaninu još ostavlja mogućnost nastupa za reprezentaciju Hrvatske.