Važna pobjeda Croatie Mülheim

Oko 150 gledatelja pozdravilo je vrlo važnu pobjedu Croatie Mülheim od 4:0 protiv SUS Haarzopf. Pobjeda je vrlo značajna za hrvatsku momčad zbog opstanka u Bezirksligi ali i motivacije igrača koji su slabo startali u ovu sezonu.

Sa puno nervoze Croatia je započela utakmicu. Protivnička momčad je imala svojih prigoda u tome početnom dijelu ali vratar Croatie Denis Pandža je odlično reagirao u nekoliko navrata. Sredinom prvog dijela Croatia preuzima inicijativu i kontrolira igru što je rezultiralo vodstvom od 2:0 u prvom poluvremenu. Golove su postigli Ivan Hrgota i Patrick Angerer.

U nastavku tempo utakmice je pao. Croatia je kontrolirala igru, a posao joj je olakšao igrač Haarzopfa koji je zasluženo dobio crveni karton. Još jedan je igrač gostiju pocrvenio (drugi žuti) kada je Hrgotu nepropisno zaustavio u prodoru prema vrataru. Sa dva igrača više Croatia nije imala puno problema probiti se do protivničkog gola, tako da su brzo uslijedili 3:0 i 4:0, pogotke koje je zabio Adin Alagić. Posebno se može istaknuti akciju mladog Valentina Markića(19) koji je prošao 3 igrača i majstorski dodao Alagiću, koji je bez problema ubacio loptu za 3:0.

Za Croatiu su igrali: Pandža – Stojčić, Duvnjak, Matijaš – Yildrim, Gandolfo, Matić, Markić – Alagić – Hrgota, Angerer, a sljedeća utakmica opet se igra kod kuće na Moritzstraße protiv Tura 88 Duisburg.