Screenshot/Ilustracija

Užas u Slavonskom Brodu: Na utakmici preminuo nogometaš

Na utakmici 3. HNL Istok između Marsonije i Slavonije u Slavonskom Brodu domaći igrač Bruno Boban (25) srušio se na teren i preminuo nakon što mu je pozlilo, potvrdio je za 24sata.hr igrač Marsonije Hrvoje Mišić.

– Sve se dogodilo u sedmoj minuti, bio je između dva igrača nakon čega je pao na travnjak. Liječnici su odmah zvali Hitnu, pokušavali su ga reanimirati, ali nije bilo pomoći. Svi smo u šoku, cijela svlačionica plače. Liječnici su rekli kako mu je pukla srčana aorta – dodao je Mišić.

Boban, igrač Marsonije iz Slavonskog Broda koji je u klub došao iz požeške Slavonije, srušio se na trenu u sedmoj minuti utakmice nakon što su domaći poveli 1-0.

Prije nego se srušio, prema riječima gledatelja, protivnički igrač pogodio ga je loptom, a sudac nije zaustavio igru. Mladi igrač nedugo nakon toga pao je na teren. Prvi su mu pritrčali u pomoć njegovi suigrači i liječnik s klupe, a vrlo brzo došla je i Hitna pomoć.

Punih 40 minuta odvijala se prava drama na travnjaku. Nažalost, liječnici se nisu mogli izboriti za njegov život. Neslužbeno doznajemo da je njegov pad na terenu promatrao njegov šogor, golman Slavije.

Nitko iz vodstva klubova još nije spreman dati bilo kakvu izjavu. Policija obavlja očevid, a izuzeta je i videosnimka koju su snimili djelatnici lokalne televizije. Točan uzrok smrti utvrdit će obdukcija.