Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

UZ PUNO MUKE: Barcelona teško do pobjede protiv “fenjeraša” Almerije

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je teškom mukom pobijedila “fenjeraša” Almeriju sa 3-2.

Barcelona je vodila 1-0 i 2-1, ali se Almerija oba puta vratila. Međutim, kada je domaćin u samoj završnici i treći put svladao Luisa Maximiana za goste više nije bilo povratka.

Barca je povela u 33. minuti golom Raphinhe, no osam minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio. Katalonski velikan je u 60. minuti stigao do nove prednosti preko Sergia Roberta, da bi u 71. minuti Edgar Gonzalez sve vratio na početak. Sedam minuta prije kraja susreta Roberto je svojim drugim golom donio važne bodove Barci u borbi za naslov prvaka.

Do kraja susreta Roberto je imao priliku upisati i hat-trick, no njegov udarac u sudačkoj nadoknadi je završio u okviru gola.

Na ljestvici vodi Girona sa 44 boda, Real Madrid ima 42 boda, a Barcelona je treća sa 38 bodova, ali uz utakmicu više. Četvrti je Atletico Madrid sa 35 bodova. Almerija je na začelju sa svega pet bodova.

Večeras se još sastaju Athletic Bilbao i Las Palmas, te Villarreal i Celta Vigo.