Strijelci i najbolji na terenu Danijel Koturić i Stjepan Piljić / Foto:FM D.Pavić

Uvjerljiva pobjeda Posavine nakon mjesec dana posta, dvostruki strijelac Piljić te Koturić

1.Rödelheimer FC – FC Posavina Frankfurt 0:3 (0:2)

Na teškom i kišom natopljenom zemljanom terenu u Rödelheimu, Posavina Frankfurt je ostvarila uvjerljivu gostujuću pobjedu od 0:3.

Na početku utakmice Posavinu je spašavao vratar Dario Iljazović koji je odlično branio i od pogotka sačuvao svoju mrežu. Posavin je također imala svoje prilike ali su Saše Čančarević i Mate Dukić bili neprecizni.

Ali onda je na scenu stupio Stjepan Piljić koji je u prvom poluvremenu fantastično igrao. Danijel Koturić najprije je pripremio izglednu priliku Piljiću koji lijepo zabija za 0:1 u 18. minuti.

Nije ni prošlo 5 minuta kada iz kornera ubacuje Danijel Koturic na prvu stativu, tu se nalazi Stjepan Piljic koji zabija glavom za 0:2. Nakon toga gola je Posavina malo smanjila tempo ali i dalje nisu davali Rödelheimu prilike za gol.

Nakon poluvremena su bilo teške noge od umora na blatnjavom terenu. Ali igrači Posavine su se sjajno držali, davali su sve od sebe i pokušavali doći do trećeg gola. To im je i uspjelo u 76. minuti kada Danijel Koturić zabija za konačnih 0:3. Asistenciju je pritom upisao Mato Spijonjak, novo pojačanje Posavine koji je debitirao u toj utakmici.

Nakon ove pobijede, koja je upisana nakon mjesec dana posta, Posavina je poboljšala svoj plasman na ljestvici za 2 mjesta ali je i dalje u opsanoj zoni. Vrlo zadovoljan zbog pobjede bio je trener Marijan Madžarević koji je čestitao svojim igračima na borbi i uvjerljivoj pobjedi.

Sastav: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Saša Čančarević, Mario Pejić, Ante Peko – Mato Dukić, Stjepan Piljić, (od 63. Franjo Orsolić), Dragan Budimir, (od 58. Mato Spijonjak) – Patrik Udovičić, (od 67. Mario Krajina), Danijel Koturić – Anto Pejić. Pričuvni vratar Danijel Pavić

Poslije 3 pobjede zaredom, druge momčad Posavine je doživjela poraz od 6:2 na gostovanju kod druge momčadi Rödelheimer FC II. Nakon Posavske večeri, koja će se održati u subotu 11. studenog u Heusenstammu, obje momčadi Posavine igraju doma u nedjelju, 12. stdenog, protiv momčadi TuS Makkabi Ffm. Druga momcad igra u 12:30 h a prva igra u 14:30 h.