Prva momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Stanislav Konta)

UVJERLJIVA POBJEDA CROATIJE FRANKFURT: Osvajanje 3 boda zasjenila ozljeda napadača Ante Štrljića

U utakmici klubova koji dijele zajednički teren u Frankfurt-Heddernheimu, Croatia je uvjerljivo bila bolja od momčadi SV 07 Heddernheim

SV 07 Heddernheim – FC Croatia Frankfurt 1:4 (0:1)

U prvom dijelu je gledatelji su vidjeli čvrstu i borbenu utakmicu u kojoj nisu realizirana dva jedanaesterca. Najprije je u 23. minuti vratar Croatije Mateo Grbavac obranio udarac s bijele točke da bi Josip Romić u 26. minuti zapucao jedanaesterac.

Detalj s utakmice Croatia Frankfurt . Heddernheim / Foto: Fenix (S. Konta)

Ipak Croatia je bolju igru potvrdila pogotkom u 39. minuti kada Ante Štrljić na nabačaj Stipe Duvnjaka glavom postiže pogodak za vodstvo Croatije d 1:0.

U nastavku utakmice Croatia je u 55. minuti ostala bez Ante Štrljića koji je doživio težu povredu i morao je u bolnicu zbog pokidanih bočnih ligamenata.

Unatoč tom šoku hrvatska momčad, koja se kompletira nakon povratka igrača sa godišnjih odmora, je zaigrala još bolje i pogocima Stipe Duvnjaka u 63. minuti (dodavač Baotić) i Josipa Romića (asistencija Gamulin) u 77. minuti povećala svoje vodstvo na 3:0.

Iako su papirnati domaćini iz Hedderneheima u 90. minuti smanjili rezultat na 1:3, Mateo Gamulil je na dodavanje Ladana u sudačkoj nadoknadi vremena povećao vodstvo Croatije na 4:1, što je bio i krajnji rezultat utamice.

Iz 4 utakice Croatia ime 6 bodova i zauzima 5. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurt.

Sastav Croatije: Grbavac, Radovac (od 39. Jonić), Knezović, Faris, Peko, Gamulin (od 45. Baotić), Duvnjak, Štrljic, Ladan, Romić, Raemer

Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Stanislav Konta)

Pobjeda Druge momčadi Croatije

Saz Rock II – FC Croatia II 0:6 (0:0)

S tri pogotka Grbavca te s dva pogotka Kelave i jednim pogotkom Josipa Puljića druga momčad Croatije je u drugom poluvremenu slomila otpor domaćina i upisala visoku 6:0 pobjedu

Sastav Croatije II: Novokmet, Ladan, Bošnjak, Bešlić, Vučić, Livajić, Eski, Keleva, Strljić, Drlje, Glavaš, Još su igrali: Josip Puljić, Mirko Puljić i Grbavac

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju 1. rujna protiv momčadi 1. FC Rödelheim u 15 sati na svom igralištu u Heddernheim. Druga momčad Croatije je slobodna.