Ivan Perišić / Foto: Hina

Ivan Perišić prekinuo neugodnu tradiciju – Hrvatska remizirala s Portugalom

U prvom nastupu nakon Svjetskog prvenstva na kojem je osvojila drugo mjesto, hrvatska nogometna reprezentacija je u Faru u prijateljskom susretu protiv Portugala odigrala 1-1.

Hrvatska niti u petom međusobnom susretu nije uspjela pobijediti Portugal. U četiri dosadašnja susreta upisali smo četiri poraza uz razliku pogodaka 0-7. Ovoga puta smo barem izvukli remi i postigli prvi pogodak.

Hrvatska je povela u 19. minuti golom Ivana Perišića koji je sjajno zabio sa 15 metara nakon što se lopta odbila do njega. Domaćin je izjednačio u 32. minuti nakon što je Pizzi poslao precizan ubačaj u kazneni prostor, a Pepe sjajno skočio i glavom zabio za 1-1.

U nastavku susreta nije bilo pogodaka, a najbliže golu bili su domaćini u 77. minuti kada je Antonio Milić u svom debiju umalo pogodio vlastitu mrežu. Srećom, lopta je udarila u vratnicu.

Bio je to okršaj svjetskih doprvaka i europskih prvaka, no oba sastava su pretrpjela mnoge izmjene. Hrvatska je na stadionu Algarve nastupila bez osmorice igrača koji su bili u Rusiji. Mario Mandžukić, Danijel Subašić i Vedran Ćorluka su rekli zbogom reprezentaciji, Ivan Rakitić i Andrej Kramarić su dobili poštedu, Ivan Strinić ima problema sa srcem, dok su Dejan Lovren i i Ante Rebić otpali zbog ozljeda.

Velikih promjena u sastavu doživio je i Portugal. Aktualni europski prvaci bili su bez Cristiana Ronalda i još devet igrača koji su bili na World Cupu.

Hrvatska će do nedjelje ostati u Portugalu nakon čega ‘Vatreni’ sele u Španjolsku gdje će 11. rujna u Elcheu otvoriti natjecanje u Ligi nacija protiv Španjolske. “Furija” će tri dana ranije u prvom susretu skupine 4 u Londonu odmjeriti snage protiv Engleske. Idući nastup u Ligi nacija hrvatska vrsta ima 12. listopada na praznoj Rujevici protiv Engleske.