Arhivska snimka prve momčadi Posavine Basel / Foto: Fenix ( Josip Mijić)

USPJEŠAN VIKEND POSAVINE BASEL: Prva momčad upisala četvrtu pobjedu, seniori novom pobjedom učvrstili prvo mjesto

Odličan vikend za Posavinu Basel. Obje močadi su pobijedile, seniorska momčad se nalazi na prvom mjestu nakon 4 odigrana kola sa 9 bodova, a prva momčad na drugom mjestu nakon 6 odigranih kola sa 14 bodova (isto toliko ima i prvoplasirana momčad), te su već 23 prvenstvene utakmice neporaženi.

Tri pobjede na početku, zatim dva neriješena rezultata, te opet pobjeda. Kad se uzme u obzir da je NK Posavina povratnik u 3. ligu to je veliki uspjeh.

Utakmica je počela dobro za Posavinu. Dobre prigode za Mrkonjića i Bačića protivnički vratar brani, s druge strane konzekventan je bio i vratar Begić koji u 15. minuti dobro brani sačuvavpi tako svoju mrežu. Prvi pogodak pada u 26. minuti. Marijo Mrkonjić (u klubu poznatiji kao Super Mario) prodire po lijevoj strani i skoro iz mrtvog kuta savladava inače sjajnog protivničkog vratara.

Do kraja poluvremena nešto mirniji dio utakmice u kojem su domaćini imali nekoliko poluprilika ali bez uspjeha. U drugom poluvremenu Posavina je puno bolja. Velike prigode su imali Bačić, Piljić i posebno Tokić koji je tri puta promašio čiste “zicere”.Kako se kraj bližio, sve je veća strepnja bila da će i pored velike premoći i šansi, neki “zalutali metak” sve pokvariti.

Domaćini su bili opsani samo iz prekida. Pred sami kraj dolazi olakšanje. Prvo Bačić  prolazi po desnoj strani i sa 15. metara lijepim prizemnim udarcem savladava vratara za mirnih 2:0. Minutu kasnije Super Mario povećava isto iz kontre na 3.0. Pri tome mu je izvrsno asistirao Ante Blažević. Blažević je inače napadač koji ne poentiara  često, ali obavlja veliki korisni posao time što puno veže protivničke braniče, asistira krilnim igračima,a prije svega što je “vrlo jak na lopti”, uvelike pridonosi ovim sjajnim rezulatatima NK Posavine Basel.

Za dodati je da je vratar i kapetan Begić u zadnjim minutama obranio jednu vrlo opasnu loptu. Marijo Mrkonjić je u šest utakmica postigao 9 pogodaka i drugi je na listi strijelaca lige.

FC Aesch – Posavina Basel 0:3 ( 0:1)

Sastav Posavine Basel: Begić, Bačić, Radić, Lujić, Jurakić, Andrej Piljić, Žižak, Čičak, Mrkonjić, Tokić, Blažević. Još igrali: Gregorević, Čaktaš, Topić. Golovi:Marijo Mrkonjić 26.89. Dominik Bačić 88.Trener: Zoran Lujić, pomoćni trener Niko Jurić.

Seniorska momčad Posavine Basel (Senioren 30 + Promotion)

NK Posavina Basel-FC Ettingen 3:1 (2:1)

Sastav: Ćuro, Alerić, Zirdum, Miljanović, Nikolić, Šibonjić, Ilijašević, Duvnjak, Zoran Lujić, Zlatko Lujić, Grubišić. Još igrali: Gudelj , Mandir. Golovi: Zoran Lujić 1. 70., Tomislav Duvnjak 36. Trener  Željko Mrkonjić, pomoćni trener Marko Šibonjić.

Sljeduću utakmicu Posavina (prva momčad) igra 23. rujna protiv FC Schwarz-Weiss.