Prva momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

USPJEŠAN VIKEND: Croatia Frankfurt prekinula niz poraza, maksimalan broj bodova osvojile sve 3 momčadi

Nakon sedam uzastopnih poraza, prva momčad Croatije Frankfurt u nedjelju je na svom terenu u Heddernheimu konačno upisala pobjedu.

Croatia Frankfurt – FC Gudesding FFM 3:1 (1:0)

Pobjeda je ostvarena protiv izravnog konkurenta za opstanak, što je utakmici davalo značaj od 6 bodova.

Početak je bio dosta nervozan na obe strane. Važnost utakmice je bila prevelika tako da je bilo dosta grešaka u predaji lopte. Prvu priliku imao je protivnik u 20. min, ali je vratar Croatije Mateo Grbavac obranio izglednu priliku u situaciji jedan na jedan.

Stipe Duvnjak dvostruk strijelac za Croatiju Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

Nakon toga slijedi bolja igra Croatije. Nakon što je Štrljić u 35. minuti pogodio stativu, tri minute kasnije Stipe Duvnjak dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu igra se otvoreno i s više rizika na obje strane. Takva igra najviše odgovara brzom krilu Croatije Stipi Duvnjaku koji u 54. minuti povećava vodstvo svoje momčadi na 2:0. Uslijedila je faza utakmice u kojoj je hrvatska momčad potpuno dominirala i mogla postići i treći pogodak ali Štrljić i Propadalo ne tresu mrežu gostiju nakon što su se našli u stopostotnim prilikama.

I onda stara priča, kad se ne  iskoriste prilike stiže kazna. Tako i ovaj put momčad Gudesdinga iz jedne poluprilike u 72. minuti postiže pogodak za priključenje rezultata od 2:1.

Srećom, ovaj put momčad Croatije nije posustala, a ni pala u igri što se obično događalo u seriji poraza u zadnja dva mjeseca. U nastavku otvorene igre Croatija preko mladog i talentiranog Nijemca Jonathana Raemera, koji je nedugo prije ušao u igru, u 74. minuti postižemo pogodak za vodstvo od 3:1.

U 77. minuti neoprezan start sa minimalnim kontaktom u 16 metara Croatije i sudac svira 11 metara  za protivnika. Na sreću Croatije, izvođač najstrože kazne promašuje okvir vratiju. Zadnjih 15 minuta igralo se dosta intenzivno sa prilikama na obje strane, ali bez promjene rezultata.

Vjerni navijači Croatije / Foto: Fenix (Daniel Pleša)
Vjerni navijači i članovi Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

-Zasluženo smo uzeli sva tri boda. Igra je bila fer i nije se niti u jednom trenutku dalo naslutiti da se radi o ekipama sa dna ljestvice. Pomaci u igri Croatije, u strukturi i zalaganju na terenu ovaj put su bili vidljivi tijekom cijele utakmice. Trener Slavko Strinavić je već u petak nakon treninga nagovijestio određene promjene i pomake u pristupu i radu igrača na terenu. Uz to su uslijedile i male taktičke promjene, što de pokazalo kao odlučujuće u ovoj utakmici. Nadamo se da će i u sljedećoj utakmici igrači provoditi trenerove zamisli te da će se zajedničkim zalaganjem i ponosom nositi dres i grb Croatie Frankfurt, izjavio je sportski šef Croatije Darko Krolo.

Sastav Croatije I: Grbavac, Bešlić (C), Peko, Jonjic, Romić (od 73. min. Knezović), Gamulin, Marcel Ladan (od 61. min. Raemer), Ćorić, Štrljić, Duvnjak, Propadalo ( od 81.min.Baotic). Trener Slavko Strinavić.

Sljedeću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju 20. listopada u 13 sati u gostima kod momčadi Bornheim II.

Pobjeda Croatije II Frankfurt

Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

FC Croatia FFM II – FC Dynamo Frankfurt 4:1 (3:0)

Druga momčad Croatije Frankfurt upisala je istu rezultatsku pobjedu od 4:1 kao i prošlu nedjelju.

Ovaj put u svemu je nadigrana momčad FC Dynamo Frankfurt. Utakmica je bila već na poluvremenu rijesena jer je hrvatska momčad već vodila sa 3:0.

Dynamo se inače nalazi na šestom mjestu, izravno iza Croatije koaj je na 5. mjestu na ljestvici te ima dvije utakmice manje od Croatije II:

Trener Croatije II Frankfurt Damir Hustić / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

Bila je to posve sigurna, rekli bi rutinska igra druge momčadi Croatije. Nakon sigurnog prvog poluvremena, trener Croatije II Damir Hustić dao je priliku igračima koji inače manje dobivaju minutažu.

Prema izjavi trenera Hustića, prvo poluvrijeme je bilo najbolje poluvrijeme ove sezone i putokaz kako se treba postaviti i igrati i u slijedećim utakmicama .

Sastav Croatije II: Sastav: Novokmet, Vučić, Lovreković, Josip Puljić (stariji), Bošnjak (C) (od 56. Mirko Puljić), Kelava (od 46. Ivan Grbavac), Tkalčević, Josip, Puljić (mlađi), Marin Ladan, Vučković (od 56. Boateng), Soldo. Trener Damir Hustić.

Pogoci: 1:0 Josip Puljic (stariji) u 8. min, 2:0 Vučković u 36. min, 3:0 Josip Puljić (mlađi) u 39. minuti, 3:1 Schönekaes u 46. minuti, 4:1 Josip Pulji (mlađi) u 81. minuti.

Sljedeću nedjelju Croatia II je slobodna. Iduću utakmicu igra tek za 14 dana igra na strani kod Eschersheim u 13 sati.

Veteranim Croatije 3 boda bez borbe

Uspješan tjedan Croatije upotpunila je i veteranska momčad koja je bez borbe osvojila 3 boda nakon otkazivanja utakmice od strane momčadi Sandhof Niederrad. Utakmica je registrirana rezultatom 3 :0 za Croatiju Soma.

Fenix-magazin/SIM/ Foto: Daniel Pleša