Sjajan pogodak Mira Drlje u utakmici protiv momčadi Kosova (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

USPJEŠAN START CROATIJE: Hrvatska momčad iz Frankfurta s 3:1 u 1. kolu prvenstva savladala momčad Kosova

S nekoliko novih imena u početnoj postavi, Croatia Frankfurt je u nedjelju s uvjerljivom 3:1 pobjedom otvorila ovogodišnju sezonu u natjecanju u Kreisoberligi Frankfurta.

FC Croatia – FC Kosova 3:1 (1:0)

Na igralištu u Heddernaheimu gostovala je momčad Kosova, s kojom Croatija njeguje dobre odnose, a koja se nije mogla suprotstaviti nešto bolje pripremljenoj momčadi Croatije.

Gosti su odolijevali napadima domaćina do 40. minute kada Saša Matović trese mrežu Kosova na dodavanje Jackie Lee Reljića.

U drugom poluvremenu Croatia je nastavila s dobrom igrom u napadu te su napadači zabila još dva pogotka.

Najprije je u 60. minuti vodstvo Croatiej na 2:0 povećao Reljić na dodavanje Bonanna, a u  72. minuti gledatelji su vidjeli iznimno lijepi pogodak Mira Drlje koji udarcem sa 18 metara gađa donji desni kut gostujućeg vratara za zasluženo vodstvo hrvatske momčadi od 3:0.

Uslijedila je tada opuštenija igra igrača domaće momčadi, pogotovu u obrani. Tada Kosovari stvaraju nekoliko izglednih prilika za pogodak. U posljednjoj minuti zasluženo i dolaze do tog pogotka za smanjenje i uljepšavanje rezultat na 3:1.

Na kraju se mora istaknuti kako je pobjeda Croatije Frankfurt potpuno zaslužena jer je hrvatska momčad više od 60 minuta imala potpunu kontrolu nad utakmicom.

Sastav Croatije: Mušić, Emmel, Sarssar, Šandrk (od 56. Drlje), Andrić (od 46. Bonanno), Propadalo, Ćorić, Mandurić, Reljić, Duvnjak (od 64. Radović), Matović

Druga momčad Croatije upisala je bez borbe 3 boda.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 27. kolovoza protiv momčadi Heddernheima s kojom dijeli zajedničko igralište u istoimenom dijelu grada Frankfurta. Druga momčad Croatije gostuje u u Bergenu gdje igra protiv druge momčadi FSV Bergen.