Igor Tudor / Foto: Hina

USPJEŠAN POČETAK MANDATA: Pobjednički start Tudora na klupi Lazija

Hrvatski nogometni trener Igor Tudor pobjednički je započeo svoj mandat na klupi Lazija, dramatičnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Juventusa u susretu 30. kola talijanskog prvenstva ostvarenom pogotkom u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Veliko veselje domaćima osigurao je Crnogorac Adam Marušić koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade snažnim udarcem glavom postigao svoj prvi gol sezone nakon ubačaja Guendouzija.

Ovom pobjedom Lazio je skočio na sedmo mjesto ljestvice sa 46 bodova, dok je Juventus ostao treći sa 59.

Ranije u subotu je veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Vlašić odigrao čitav susret za Torino u minimalnoj 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Monze. Jedini gol za momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić postigao je Sanabria (69-11m) iz kaznenog udarca sredinom drugog poluvremena. Ovom pobjedom Torino je skočio na deveto mjesto ljestvice sa 44 boda, dva više od sada 11. Monze.

Milan Badelj igrao je do 76. minute za Genou koja je na svom terenu igrala 1-1 (1-1) protiv Frosinonea. Domaće je u prednost doveo Gudmundsson (31-11m), a poravnao je Reinier (37). Genoa je u sigurnoj zoni, 12. sa 35 bodova, dok je 18. Frosinone stigao do 25 bodova, koliko ima i 17. Empoli.

Mario Pašalić bio asistent za drugi gol Atalante u 3-0 (2-0) gostujućoj pobjedi kod Napolija. Pašalić je asistirao Scamacci na samom kraju prvog poluvremena, a igrao je do 61. minute. Strijelci za Atalantu bili su Mirančuk (26), Scamacca (45) i Koopmeiners (88). Atalanta je šesta sa 50 bodova, pet manje ima osmi Napoli.

Uvjerljivo vodeći je Inter sa 76 bodova, 14 više od drugog Milana.