Uspješan nastup Mandžukića i Modrića u pobjedama Juventusa i Reala

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 2-0, a prvi pogodak na utakmici u 8. minuti postigao je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić. Bio je to peti gol ove sezone. Drugi zgoditak za Juventus u šestoj uzastopnoj pobjedi protiv Milana postigao je Cristiano Ronaldo u 82. minuti.

Nogometaši madridskog Reala u posljednjem su dvoboju 12. kola španjolskog prvenstva kao gosti svladali Celtu u Vigu sa 3-1 (1-0), a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za prvi gol “kraljevskog kluba”. Modrić je odličnom okomitom loptom u 23. minuti proigrao Benzemu koji je rutinski zatresao mrežu.

Hrvatski kapetan je odigrao svih 90 minuta za Real koji je i dalje šesti na ljestvici, ali sada sa 20 bodova, samo četiri manje od vodeće Barcelone, dok je Celta 14. sa 14 bodova.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Reala u svim natjecanjima nakon smjene trenera kada je Julena Lopeteguija zamijenio Santiago Solari.