Druga momčad Croatije München / Foto: Fenix (Z. Zubaj)

USPJEŠAN 3, 2, 1 VIKEND CROATIJE MÜNCHEN: Prva momčad upisala pobjedu od 3:0, druga  pobjedu od 2:0, a ženska ekipa pobijedila s 1:0

Uspješan vikend FC Croatije München započele su  djevojke pobjedom od 1:0 protiv Centro Argentino.

Bila je to treća pobjeda u četvrtoj utakmici novoosnovane ekipa FC Croatije. Djevojke Croatije iz Münchena su dale sve od sebe pokazujući kako se brane boje hrvatskog kluba.

Ženska ekipa Croatije München / Foto: Fenix (Z. Zubaj)

U ovoj pobjedi svakako valja istaknuti novi sjajan nastup vratarke Sare Ćoso, kojoj je to bila treća utakmica bez primljenog pogotka, kao i dobru cijele ekipe za koju je odlučujući pogodak postigla Veronika Moroslavljević.

Druga momčad Cratije je pobjedom nad FC Sportfreunde II od 2:0 izbila na prvo mjesto na ljestvici B-Klasse  4. općinske München lige. Prvi pogodak za Croatiju II je postigao Dejan Miljanović.

Drugi pogodak, do sada najljepši u ovoj polusezoni, postigao je Matija Marić. Marić je taj pogodak, koji se rijetko viđa postigao silovitim udarcem iz polovice terena Croatije, sa udaljenosti od 6o-tak metara od vrata protivnika.

Zadnjih dvadesetak minuta druga momčad je igrala s igračem manje. Protivnik je pritiskao ali obrana Croatije je izdržala i upisala važnu pobjedu.

Prva momčad Croatije je s visokih 3:0 svladala FC Laim. Na poluvremenu je bilo 0:0.

U drugom poluvremenu se vidjelo kako je momčad Croatije kondicijski spremnija od protivnika i doslovce ih pregazila u trčanju i pokrivanju terena.

Prva momčad Croatije München / Foto: Fenix (Z. Zubaj)

Dva zgoditka postigao je Marin Petrović, a treći zgoditak je postigao Mateo Puđa “bombon” sa 25 metara te time potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Uz pobjede prve i druge momčadi Croatije, najviše veseli prosjek njihovih godina. Obje momčadi imaju prosjek ispod 21 godina.

-Nitko u klubu se ne sjeća kad je Croatia imala tako mlade, a tako uspješne momčadi.  Moramo biti strpljivi i na njima graditi budućnost FC Croatije München, kazao je u izjavi za Fenix-magazin predsjednik kluba Zoran Zubaj.