Lisa Paus/ Foto: Soeren Stache/dpa

USAMLJENOST MUČI SVE VIŠE LJUDI U NJEMAČKOJ: Vlada sprema strategiju protiv samoće

Usamljenost muči starije ljude, ali ne samo njih, kako se pokazalo posljednjih godina. Njemačko ministarstvo za obitelj u utorak je najavilo donošenje strategije protiv usamljenosti, javlja dpa.

 

Na strategiji će pored predstavnika ministarstva raditi udruženja i stručnjaci i plan je da bude gotova do kraja mandata aktualne vlade.

“Usamljenost pogađa mnogo ljudi. Stariji među nama, koji su ostali sami poslije smrti partnera i s malo prijatelja, često više nisu dovoljno pokretljivi i ne mogu izaći iz kuće. A žele da s nekim razgovaraju, da pričaju o svojim radostima i tugama,” rekla je u utorak ministarka za obitelj Lisa Paus.

Ipak, “i mnogi mlađi ljudi pate zbog samoće, što smo vidjeli za vrijeme pandemije,” dodala je Paus.

Problem usamljenosti je potrebno preciznije razmotriti politički i znanstveno. Treba utvrditi kako se usamljenost može spriječiti, rekla je ministrica.

Njemačka vlada donosi strategije prije usvajanja određenih prijedloga zakona ili ulaganja u istraživačke projekte.

Fenix-magazin/SČ/dpa

Povezano

ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima
PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina