Petre Martić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

US OPEN: Borna Ćorić ispao, Petra Martić uvjerljiva

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić oprostio se od posljednjeg Grand Slama sezone, US Opena već u prvom kolu nakon poraza od Argentinca Sebastiana Baeza sa 5-7, 5-7, 1-6.

Nakon prošlotjedne pobjede u polufinalu ATP turnira u Winston-Salemu, 22-godišnji Argentinac Sebastian Baez nadjačao je Bornu Ćoriću i u prvom kolu US Opena, 22-godišnji Argentinac slavio je nakon tri seta sa 7-5, 7-5, 6-1.

Borna je svoju priliku u ovom meču propustio u prvom setu u kojem je imao četiri break lopte, ali ih nije iskoristio.

Ćorić, koji je bio postavljen za 27. nositelja, je već u prvom gemu imao dvije break lopte, no mladi Argentinac se izvukao osvojivši početi gem. U nastavku prvog seta nije bilo break lopti sve do jedanaeste igre kada je Ćorić imao još dvije lopte za obrat, no obje je propustio. Nažalost, u idućem gemu Baez je iskoristio break loptu za 7-5 i osvajanje seta.

U drugom setu 22-godišnji Baez je poveo 3-0, imao je 4-1 i 5-2, ali se Borna vratio izjednačivši na 5-5. Argentinac potom osvaja gem za 6-5, te radi novi break za 7-5 i 2-0 u setovima.

Treći set je bio “jednosmjerna ulica”. Mladi “Gaučo” je poveo 3-0, Borna je smanjio na 3-1, da bi Baez nanizao još tri gema za konačnih 6-1.

Za hrvatskog reprezentativca ovo je bio deveti nastup u glavnom ždrijebu u Flushing Meadowsu, gdje je 2020. plasmanom u četvrtfinale ostvario svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima.

U ranije odigranom susretu Petra Martić je pobijedila Njemicu Tatjanu Mariju sa 6-2, 6-1 izborivši plasman u 2. kolo.

Martić je do pobjede protiv 36-godišnje Njemice, 47. na WTA ljestvici, stigla uvjerljivim nastupom nakon svega 67 minuta igre.

Hrvatska tenisačica je do prve prednosti stigla u trećem gemu načinivši break za vodstvo 2-1, a potom je pri rezultatu 4-2 još jednom oduzela servis njemačkoj tenisačici.

U drugom setu 32-godišnja Martić je povela 4-0, uz dva oduzeta servisa, a potom je kod 5-1 još jednom oduzela servis suparici za konačnih 6-1.

Bio je to njihov peti međusobni susret i četvrta pobjeda hrvatske tenisačice.

U drugom kolu Martić, koja se trenutačno nalazi na 37. mjestu WTA ljestvice, igrat će protiv Čehinje Marie Bouzkove koja je sa 7-5, 6-4 bila bolja od Amerikanke Ashlyn Krueger.

Martić i Bouzkova su do sada igrale jednom, prošle godine u Monterreyju, a slavila je 25-godišnja Čehinja, trenutačno 31. tenisačica svijeta.

Martić je po 11. put u glavnom ždrijebu US Opena, a dvaput se uspjela probiti do osmine finala.