Union Berlin ‘izliječio rane’ na Bochumu, sedmi poraz u nizu Energie Cottbusa

Vrančić s Paderbornom do vrijedna tri boda u Kaiserslauternu

Kriza Union Berlina u kojoj je bio bez pobjede trajala je šest utakmica u kojima je čak pet puta poražen. A onda je u 18. kolu Druge Bundeslige ‘naletio’ Bochum na kojem je momčad iz Berlina ‘zaliječila sve rane’ te uvjerljivo pobijedila u gostima – 4:0. Cijeli susret su za Union odigrali Roberto Punčec i Damir Kreilach.

A još je gori crni niz Energie Cottbusa koji već devet kola nije pobijedio, a u sedam je uzastopnih utakmica pobijeđen (razlika pogodaka 3:15). Tako je i Fortuna Düsseldorf u 18. kolu odnijela bodove iz Cottbusa (3:1) iako su domaći poveli već u 7. minuti. No, gosti iz Düsseldorfa poravnali su rezultati nakon samo četiri minute i to kada je Ivan Paurević asistirao Hofferu. U drugom poluvremenu postigli su još dva pogotka za vrijedna tri boda.
Spomenuti Paurević odigrao je cijeli susret, dok je za Cottbus od 25. minute zaigrao Jurica Buljat umjesto Börnera koji je izašao iz igre zbog potresa mozga. Ivica Banović nije konkurirao za momčad Energijea zbog žutih kartona, a Stiven Rivić zbog ozljede gležnja.

Mario Vrančić odigrao je cijeli susret za Paderborn koji je na gostovanju u Kaiserslauternu kod istoimenog domaćina stigao do vrijedne pobjede (1:0).

Vodeći u ligi, Köln, bez većih je teškoća savladao Dynamo Dresden (3:1) za kojeg je cijeli susret odigrao Adam Sušac. Dodajmo i kako je nakon dugo vremena za sastav Kölna konkurirao veznjak Mato Jajalo, no ostao je na klupi tijekom cijelog susreta.

Na utakmici Aalena i Sandhausena mreže su mirovale pa je završilo s početnih 0:0.

Poredak: Köln 36 bodova, Greuther Fürth (-1) 32, Kaiserslautern, Union Berlin i St. Pauli (-1) po 28, Karlsruher (-1) i 1860 München (-1) po 27 bodova… (ha)