Union Berlin i Kaiserslautern uvjerljivi, Vrančić među vodećim dodavačima lige

Ulaskom Vrančića u igru Paderbornu su stvari krenule na ruku

kreilach4

Union Berlin potvrdio je sjajnu formu te u 10. kolu Druge njemačke lige stigao do uvjerljive pobjede nad Sandhausenom (3:0). Berlinčanima je to bila šesta pobjeda sezone. Kreilach i Punčec odigrali su cijeli susret, a ovaj potonji dobio je i žuti karton. Union je tako zadržao korak sa Greuther Fürthom te oba kluba imaju po 20 bodova i drže vrh poretka.

Dodajmo kako je Paderborn iznenadio na gostovanju kod St. Paulija (2:1), a sve se pozitivno za gostujuću momčad počelo odvijati od Vrančićeva ulaska u igru u 34. minuti. Veznjak hrvatskog porijekla dodao je za pogodak Paderborna u 49. minuti. Bila mu je to već četvrta asistencija za pogodak ove sezone i među vodećim je asistentima lige. St. Pauli je u 66. minuti izjednačio da bi Wurtz u 78. minuti pogodio za pobjedu Paderborna.

Kaiserslautern je kod Arminije u Bielefeldu uvjerljivo slavio (3:0) za treću pobjedu u nizu (dvije u prvenstvu i jedna u kupu).

Vodeći na ljestvici su Greuther Fürth i Union Berlin sa po 20 bodova, slijede Köln i Kaiserslautern sa po 17 te St. Pauli sa 15 bodova… (ha)