U željezničkoj nesreći poginulo 40 osoba, a spasioci radili – selfije

Šestero pripadnika egipatske hitne medicinske službe kažnjeno je zbog toga što su se fotografirali mobitelima na mjestu željezničke nesreće u petak blizu Aleksandrije u kojoj je prema zadnjim podacima 40 osoba poginulo, priopćilo je u subotu navečer ministarstvo zdravstva.

U sudaru dvaju vlakova poginulo je više od 40 ljudi, što je jedna od najtežih željezničkih nesreća u Egiptu zadnjih godina.

Fotografije osoblja hitne medicinske službe koje snima ‘selfije’ ispred prevrnutih vagona potaknule su gnjev na društvenim mrežama.

Korisnik Twittera objavio je komentar u kojemu je napisao da im je “savjest u komi”.

Ravnatelj hitne službe u ministarstvu zdravstva Ahmed al Ansari rekao je za AFP da je šesterim pripadnicima hitne medicinske službe određena disciplinska mjera premještaja u oazu Siva, na zapadu Egipta. Bio je to “neprimjeren postupak”, rekao je.

Rad egipatskih spasilačkih služba bio je dosad cijenjen zbog njihova pomaganja u vrijeme Arapskog proljeća 2011. i nakon toga.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

Prometna nesreća (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
MOTOCIKLIST PRETICAO KOLONU: Smrtno stradao vozač (31) i suputnica (27)
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom
NAKON 6 DANA POTRAGE: Pronađeno tijelo 11-godišnje djevojčice
Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U DORTMUNDU: Predao se 51-godišnji Srbin koji je pucao na policajca i držao svoje 3 kćeri za taoce  
Požar u Los Angelesu / Foto: Anadolu
TIJELA PRONAĐENA U ZAPALJENOM VOZILU: Pakistanci na brutalan način ubili četvoricu radnika
NEREDI NAVIJAČA NAKON POBJEDE PSG-a: Jedan poginuli, a privedeno 780 izgrednika, uključujući 283 u Parizu – ozlijeđeno 7 policajaca
SUD ODLUČIO: Prvi časnik s katamarana ide u zatvor