U šokantnoj utakmici Croatia Griesheim osigurala važna tri boda

Na put u Modautal momčad Croatije Griesheim uputila se opterećena slabijim rezultatima u posljednja četiri kola, a protivnik KSG Brandau kojem dolaze u goste, nimalo im ne leži.

I uistinu početak susreta nije nimalo davao do znanja da bi Croatija Griesheim mogla popraviti negativnu statistiku u posljednje vrijeme i izvući koji bod iz Modautala. U 2. minuti susreta KSG Brandau je vodilo sa 1-0, da bi do kraja prvog poluvremena povećali svoje vodstvo na 3-0. U tom prvom dijelu momčad Croatije Griesheim izgledala je tek kao slab sparing partner domaćinu.

U drugom dijelu susreta gladali smo neku drugu Croatiju Griesheim. Što je trener rekao igračima na poluvremenu, nismo saznali, ali reakcija igrača na terenu je bila izvrsna. U samo pet minuta, od 68. do 73. minute, uspjeli su igrači Croatije Grieshiem dati tri pogotka(Schuchmann 68. autogol, Smajović 70., Denis Andrijević 73.) i izjednačiti rezultat na 3-3.

Nakon trećeg pogotka Croatije Griesheim domaći Brandau je vidno pao, a Croatija Griesheim je nastavila pritiskati vrata domaćih, što je rezultiralo kaznenim udarcem u 77. minuti kojeg je izborio Smajović.

Uspješan izvođač najstrože kazne bio je Razan Farag koji je doveo Croatiju Griesheim u vodstvo od 3-4, da bi još jednim pogotkom u 90. minuti, Farag samo potvrdio izborenu 3-5 pobjedu.

Utakmica u Modautalu možda najbolje oslikava igre Croatije Griesheim u ovogodišnjoj sezoni. One osciliraju od kombinatorne, efikasne i agresivne igre do nemoćne i dekoncentrirane igre sa puno grešaka. Croatija Grieshiem je stabilni dugogodišnji natjecatelj Kreislige A Darmstadt, što je i ove godine osigurano, a trenutna 13 pozicija na ljestivci možda i ne odražava najbolje kvalitetu momčadi.

SV Croatia Griesheim: Nedel, Banović, Blessing, Vujica, Kuhn, Farag, Hofstaedter, Sme, Smajović, D.Andrijević, Gebreigzaher. Klupa(D.Nothnagel, Madroun, Zdilar)