U KATARU IPAK 32 REPREZENTACIJE: FIFA odustala od proširenja SP-a za 2022. godinu

Međunarodni nogometni savez (FIFA) u srijedu je objavio kako će na sljedećem Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine ipak igrati 32 reprezentacije, a ne 48 kako je bila želja predsjednika Giannija Infantina.

 

“U skladu sa zaključcima studije izvedivosti koju je odobrio Izvršni odbor na svojoj posljednjoj sjednici, FIFA i Katar su istražili sve mogućnosti proširenja broja zemalja sudionica sa 32 na 48 i to uključivanjem susjednih zemalja u organizaciju.

Nakon konzultacijskog procesa u koji su bili uključeni relevantni čimbenici, zaključeno je kako se s obzirom na sadašnje stanje takav prijedlog nije moguće realizirati.

Stoga na sljedećem kongresu FIFA-e koji će se održati 5. lipnja proširenje neće biti niti predloženo”, stoji u priopćenju FIFA-e.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

POTPUNA DOMINACIJA: Španjolska razbila Saudijsku Arabiju i upisala prvu pobjedu na SP-u
BMO FIELD: Hrvatska i Panama na najmanjem stadionu na prvenstvu
TO JE NAŠ LUKA: Modrić protiv Paname ulazi u povijest
Sučić i Šutalo: Možemo igrati protiv svih, Modriću se trebamo diviti
PREOKRETOM DO SVA 3 BODA: Njemačka s 2:1 savladala Obalu Bjelokosti
PREUZELA PRVO MJESTO U SKUPINI: Nizozemska petardom deklasirala Švedsku