Na fotografiji Vili Beroš i Alemka Markotić/ Foto HINA

U HRVATSKOJ 49 ZARAŽENIH: Dvoje liječnika KB Dubrava ima koronavirus, ministar otkrio detalje

Ministar zdravstva VIli Beroš potvrdio je u nedjelju da su dvije pozitivne osobe na koronavirus u Kliničkoj bolnici Dubrava, poručivši da to nije neočekivano.

 

Dvoje liječnika zarazilo se izvan bolnice, a riječ je o kontaktima bolesnika koji su došli u Hrvatsku iz inozemstva, rekao je ministar Beroš nakon sastanka u Vladi.

Rekao je da takva situacija nije neočekivana te da se već dva mjeseca pripremaju za to.

“Situacija će dalje biti pod kontrolom, imamo planove koji datiraju od ranije gdje smo predvidjeli da KB Dubrava bude primarni respiratorni centar. Dobra je okolnost što se upravo ondje dogodila ta infekcija tako da je ubrzala naše pripreme za taj scenarij”, objasnio je Beroš.

Dodao je da postoji i drugi sekundarni centar za prijam bolesnika.

S ova dva slučaja iz bolnice Dubrava, broj zaraženih koronavirusom popeo se na 49, rekao je ranije premijer Andrej Plenković.

Fenix-magazin/IM/Hina

 

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva