U AUSTRIJI OTVORENA SKIJALIŠTA: Uz stroge mjere i bez stranih turista

U Austriji su u četvrtak uz stroge mjere higijene otvorena skijališta no zbog restrikcija pri ulasku u zemlju skijališta za strane turiste ostaju nepristupačna.

 

S obzirom na to da trenutne mjere borbe protiv širenja zaraze koronavirusom omogućavaju sportske aktivnosti na otvorenom, skijališta su otvorena za lokalne stanovnike i za domaće goste koji dolaze na jednodnevne izlete.

Prekogranični turizam je gotovo onemogućen zbog pravila o desetodnevnoj samoizolaciji za sve koji prelaze granice koje na snagu stupa ove subote.

Osim toga su do sredine siječnja zatvoreni svi hoteli. Rad je zabranjen i svim ugostiteljskim objektima.

Za skijaše obavezne su FFP2 maske tijekom boravka u gondolama žičara ili čekanja u redu. Neka skijališta, poput Saalbacha, su ostala zatvorena te su najavila tužbu protiv ove mjere obrazlažući to činjenicom da su kontrole gotovo nemoguće a odgovornost u slučaju zaraze snose vlasnici žičara.

Zimovalište Ischgl, koje je u ožujku dospjelo u medije kao jedan od centara zaraze koronavirusom, će s otvaranjem svojih skijališta pričekati do siječnja u nadi da će tada biti ukinuta mjera samoizolacije.

Trenutno bi skijanje na nekim stazama oko Ischgla bilo nemoguće zbog toga što jedan dio staza završava u Švicarskoj pa bi nakon povratka na austrijski dio skijališta skijaši  morali otići u samoizolaciju.

Mnoga skijališta u Austriji kritiziraju visoke troškove održavanja higijenskih uvjeta na stazama što rentabilno poslovanje čini nemogućim.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

VORARLBERG: KUD „Srce Hrvatsko“ uspješno predstavio hrvatsku kulturu na Lustenauer Genuss Festivalu
GLAZBENA PODRŠKA VATRENIMA: Preko milijun klikova u samo dva tjedna za Bekov novi hit “Crven, bijeli, plavi“
DRAMA U ŠKOLI: U knjižnici pronađena mrtva učiteljica, kolega pronađen mrtav u automobilu
Rast potrođnja alkohola (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
AUSTRIJA ZABRANJUJE ALKOHOL IZ AUTOMATA: Sud presudio nakon slučaja 15-godišnjaka
AUSTRIJA: Bogati postaju još bogatiji, a siromašni siromašniji
UZ ZVUKE JAZZ ORKESTRA HV-A”: Hrvati u Austriji svečano u Beču obilježili Dan državnosti i Dan oružanih snaga RH. Među uzvanicima i ministar Anušić