Hrvatska-Brazil / Foto: Hina

TURNIR U OPATIJI: Hrvatska pobjedom protiv Brazila osvojila turnir

Hrvatski košarkaši pobjednici su pripremnog turnira u Opatiji, nakon što su u srijedu u SD “Marino CVetković” svladali reprezentaciju Brazila sa 91-81 (19-23, 23-24, 22-15, 27-19).

Hrvatsku je do pobjede predvodio Mario Hezonja sa 39 koševa i šest skokova, a odličan je bio i kapetan Dario Šarić sa 20 poena, devet skokova i šest asistencija. Ivica Zubac je završio sa devet koševa i isto toliko skokova, a Jaleen Smith je uz osam poena imao i pet asistencija.

U momčadi koju vodi Aleksandar Petrović najbolji je bio Bruno Caboclo sa 16 koševa i šest skokova, a 13 poena je ubacio Raul Neto.

Brazilcima prije odlaska na kvalifikacijski turnir u Latviji ostaje još jedna pripremna utakmica, u petak protiv Slovenije u Ljubljani, dok će Hrvatska formu brusiti na završnim treninzima do prve utakmice u grčkom Pireju, kad će se 2. srpnja suprotstaviti Slovencima koje će predvoditi Luka Dončić. Već dan poslije izabranici Josipa Sesara će igrati protiv Novog Zelanda. Najbolje dvije reprezentacije će se plasirati u polufinale, a na olimpijski turnir će se plasirati samo pobjednik turnira na kojem drugu skupinu čine reprezentacije Grčke, Dominikanske Republike i Egipta.

Hrvatska je protiv Brazila odigrala sličnu utakmicu kao i prije četiri dana protiv Poljske – suzdržanije u prvom dijelu te puno bolje i čvršće u nastavku.

Već na početku drugog poluvremena Hrvatska preokrenula rezultat i serijom 12-2 došla do pet koševa prednosti (54-49). Bilo je i +8 (62-54) prije nego što je Brazil odgovorio serijom 6-0 i došao na samo dva koša zaostatka (62-60).

Hezonja, Šarić i Smith su odlično otvorili zadnju četvrtinu i odveli Hrvatsku do +9 (73-64), a naša je reprezentacija prvi put došla do dvoznamenkaste prednosti tricama Krušlina i Hezonje za 80-70.

U završnici je Sesar dao priliku i igračima s klupe, a prednost Hrvatske ni u jednom trenutku nije bila ugrožena.