Tsunami Croatie Zürich potopio španjolsku Iberiu sa 13:1

NK Croatia-FC Espanol Iberia 13-1

Kapetan Croatie Blazanovic
Tri zgoditka kapetana Croatije I.Blaženovića

Na svom igralištu Juchhof 1, Croatia je pred stotinjak gledatelja ostvarila rekordnu pobjedu od nevjerojatnih 13:1 nad španjolskom momčadi FC Espanol Iberi. Hrvatski igrači imali su dobru motivaciju jer je tog vikedna uprava NK Croatie potpisala sponzorski ugovor za prvu momčad sa hrvatskim poslovnim čovjekom Tihomirom Samarinom i tvrtkom „Crative Personal“. Igrači Croatie započeli su od prve minute pravu ofanzivu na vrata Iberie te u 5. minuti igre, nakon slobodnog udarca Blažanovića, rezultat je glasio 1-0. Igra se rasplamsala nakon drugog gola Croatie koji postiže Ivanković. Iberia igra oštro te nakon nekoliko grubih prekršaja sudac dodjeljuje prvi crveni karton za goste.

Svi pokusaji Iberije da postignu zgoditak odbijaju se od odlične obrane Croatie. U drugom dijelu ista priča. Grubu igru Iberie sudac kažnjava sa još dva crvena kartona, iako je rezultat do tad glasio 6-1 za Croatiu. Pri samom kraju susreta igrač Iberie udara bez lopte Lastru. Sudac vidi više od publike i dodjeljuje crveni karton za oba igrača.

Rezultat od 13-1 u potpunosti odgovara omjeru snaga na terenu. Mogao je biti čak i veći da su Hrvati realizirali sve svoje prigode.

Zgoditci za Croatiju: Blažanović i Ivanković po tri, te po jedan zgoditak Crnković, Laštro, Komin, Zrno, Stjepanović, Dukić i Vundac.  Croatia je igrala u sastavu: Dukić F., Dukić I. , Crnković, Zrno, Jukić, Vundać, Blažanović, Komin, Laštro, Jurić, Ivanković. Još su igrali: Žiljak, , Dezić, Stjepanovic, Rajić