Vratar Bayerna Maneuel Neuer / Foto: Anadolu

TRENER BAYERNA NA RUBU OTKAZA: Višestruki prvak Njemačke pretrpio treći uzastopni poraz, ovaj put od Bochuma

U posljednjem susretu 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bochum je priredio iznenađenje porazivši Bayern München sa 3-2 nanijevši tako njemačkom prvaku treći uzastopni poraz.

Nakon poraza od Bayer Leverkusena sa 0-3 u prvenstvu, te od Lazija sa 0-1 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, Bayern je protiv Bochuma tražio pobjedu kako bi “kupio” barem malo mira.

Međutim, aktualni njemački prvak je doživio šokantan poraz od momčadi koja se grčevito bori za prvoligaški spas što je dodatno otežalo poziciju Thomasa Tuchela za kojeg njemački mediji već duže vrijeme pišu kako je “bivši”.

Bila je to Bochumova prva pobjeda u međusobnim susretima nakon što je Bayern posljednje tri međusobne utakmice dobio s razlikom pogodaka 17-0.

Počelo je sjajno za Bavarce. Jamal Musiala je doveo goste u vodstvo u 14. minuti, međutim Bochum je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Takume Asana u 38. minuti, te Kevena Schlotterbecka u 44. minuti.

Novi problemi za Bayern stigli su u 77. minuti kada je Dayot Upamecano skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton.

To je drugi susret u nizu u kojem je francuski branič skrivio jedanaesterac i zaradio isključenje. Prije četiri dana to mu je uspjelo i u susretu Lige prvaka protiv Lazija koji je porazio njemačkog prvaka sa 1-0.

Bochum je iskoristio kazneni udarac, za 3-1 je zabio Kevin Stoger. Tračak nade Bayernu stigao je u 87. minuti kada je Harry Kane smanjio na 2-3. Engleski napadač je u šestoj minuti nadoknade mogao izjednačiti, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

U prvom nedjeljnom susretu Freiburg i Eintracht Frankfurt su odigrali sjajnu utakmicu koja je na koncu završila 3-3.

Gosti su tri puta vodili, no Freiburg se svaki put vratio, a posljednji, treći gol domaćin je zabio u 90. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Ritsu Doan (30), Vincenzo Grifo (45+5-11m), te Michael Gregoritsch (90), dok su na suprotnoj strani strijelci bili Omar Marmoush (27), te Ansgar Knauff (35, 72).

Hrvoj Smolčić nije nastupio za Eintracht.

Freiburg je ovim rezultatom prekinuo niz od tri uzastopna poraza, dok je Eintracht upisao drugi remi u nizu. Freiburg je osmi sa 29 bodova, dok je Eintracht na šestoj poziciji sa četiri boda više.

Vodi Bayer Leverkusen sa 58 bodova, osam više od Bayerna. Bochum je skočio na 11. poziciju sa 25 bodova.

REZULTATI:
Freiburg - Eintracht      3-3 (Doan 30, Grifo 45+5-11m, Gregoritsch 90 / Marmoush 27, Knauff 35, 72)
Bochum - Bayern Munchen   3-2 (Asano 38, Schlotterbeck 44, Stoger 77-11m / Musiala 14, Kane 87)