Prva momčad Croatije Frankfurt u prva tri kola izborila sve tri pobjede / Foto: Fenix (S. Konta)

TREĆA UZASTOPNA POBJEDA CROATIJE: U prva 3 kola upisali sve 3 pobjede i izbili na čelno mjesto ljestvice KOL Frankfurt

Nakon dvije pobjede u prva dva kola, Croatija je u utakmicu protiv Union Niederrada ušla odlučno upisati i treću uzastopnu pobjedu u natjecanju Kreisoberlige (KOL) Frankfurta.

FC Croatia – Union Niederrad 5:0 (3:0)

Dobro otvaranje i stalni pritisak na obranu gostiju donio je plod u 17. minuti kada Saša Matović na dodavanje Propadala postiže pogodak za vodstvo Croatije od 1:0. Raspoloženi Matović u 21. minuti ponovno trese mrežu Uniona za vodstvo od 2:0. Dodavač je bio Idris Sarssar. Pred odlazak na poluvrijeme Matović je napravio veći dio posla za Antu Ćorića koji povećava vodstvo hrvatske momčadi na 3:0.

U nastavku utakmicepo gosti su krenuli na sve ili ništa Obrana Croatije je bila sigurna, a napadi gostiju ostavljali su dosta prostora napadačima hrvatske momčadi. Do povećanaj vodstva od 4:0 dolazi u 60. minuti kada Ante Štrljić iz slobodnog udarca sa preko 25 metara trese mrežu gostiju. Konačan rezultat od 5:0 postavlja Ante Ćorić na dodavanje Lee Reljića u 85. minuti.

Sastav Croatije: Musič, Emmel, Reljić (od 60. Drlje), Šandrk (od 55. Soldo), Mandurić, Sarssar, Bonanno, Ćorić (od 73. Vuk), Štrljić, Matovi i Propadalo

Novom, trećom zaredom pobjedom Croatija je izbila na prvo mjesto Kreisoberlige Frankfurta sa 9 osvojenih bodova i gol razlikom 14:2.

Druga momčad Croatije upisala je pobjedu i tri nova boda bez borbe jer protivnik nije doputovao i tim je dobio bodove jer protivnička momčad Riederberga nije doputovala u Heddenheim.

Sljedeća utakmica je u utorak, 5. rujna 2023., kada druga momčad Croatije igra protiv TSG Frankfurter Berga u Frankfurt-Bergu u 20 sati. Prva momčad Croatije igra, isto u gostima, protiv momčadi Türgücü Frankfurta u srijedu, 6. rujna 2023. u 20 sati. Adresa igrališta je: Am Römerhof 9, 60486 Frankfurt na Majni.