Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

TREĆA U NIZU: Pobjeda Borussije Dortmund, hat-trick Fullkruga

U susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je pobijedila Bochum sa 3-1 upisavši treću pobjedu u nizu.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Niclas Fullkrug.

Domaćin je poveo u 6. minuti Fullkrugovim golom iz jedanaesterca, izjednačio je Nico Schlotterbeck pogodivši u vlastitu mrežu u 45. minuti, a Fullkrug je u 72. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici. U prvoj minuti sudačke nadoknade realizirao je još jedan kazneni udarac za konačnih 3-1.

Borussija je ovom pobjedom napredovala za jednu poziciju, sada je četvrta sa 36 bodova. Na vrhu je Bayer Leverkusen sa 49 bodova, Bayern Munchen je drugi s dva boda manje, dok treće mjesto drži Stuttgart sa 37 bodova. Bochum je 14. sa 20 bodova.

U prvom nedjeljno susretu Union Berlin je bez suspendiranog trenera Nenada Bjelice pobijedio Darmstadt sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja tri susreta.

Pogodak odluke zabio je Benedict Hollerbach u 62. minuti.

Četiri dana nakon što je Bjelica isključen na utakmici protiv Bayerna nakon što je udario Leroya Sanea, zbog čega je suspendiran na tri utakmice, njegovu momčad je očekivao važan ispit. Ogled protiv “fenjeraša” Darmstadta.

Berlinskom sastavu su bodovi bili iznimno važni kako bi došli do malo daha u borbi za bundesligaški opstanak. Na koncu je susret prelomio pogodak Hollerbacha u 62. minuti na asistenciju Andrasa Schafera.

Josip Juranović nije igrao za Union zbog ozljede mišića, dok je Bartol Franjić na suprotnoj strani igrao do 72. minute, a Matej Maglica je ušao u igru u 87. minuti.

Union Berlin je ovom pobjedom ostao na 15. mjestu sa 17 bodova, ali sada ima pet bodova više od opasne zone, dok je Darmstadt posljednji sa 11 bodova.