Sandra Perković i Josip Glasnović nosili su hrvatsku zastavu na otvaranju Olimpijskih igara u Tokiju / Foto: Hina

TOKIO: Perković i Glasnović ponijeli hrvatsku zastavu na svečanosti otvaranja OI

Gotovo četverosatnom svečanosti u petak su u Tokiju otvorene Olimpijske igre na kojima će sudjelovati više od 10.000 sportaša među kojima i 59 hrvatskih.

 

Otvaranje je započelo vatrometom, a zatim je odana počast žrtvama pandemije koronavirusa zbog koje se Igre i održavaju s jednogodišnjom odgodom, kao i žrtvama terorističkog napada na OI u Münchenu 1972.

Nakon uvodnog dijela od nešto više od pola sata uslijedio je mimohod sportskih delegacija iz 206 zemalja.

Tradicionalno, prvi su izašli sportaši iz Grčke, posljendji domaćini Japanci, a Hrvatska je bila 62. na redu.

TOKIO: Perković i Glasnović ponijeli hrvatsku zastavu na svečanosti otvaranja OI
Našu hrvatsku zastavu nosili su zlatni s posljednjih Igara u Rio de Janeiru, atletičarka Sandra Perković i strijelac Josip Glasnović. Iza njih bila je otprilike trećina hrvatskih sportaša koji će nastupiti u Tokiju, neki se nisu pojavili na stadionu jer imaju nastup već u subotu.

Iz svečane lože Olimpijskog stadiona naše sportaše pozdravila je bivša predsjdnica, a sada članica Međunarodnog olimpijskog odbora Kolinda Grabar-Kitarović.

Hrvatsku je od samostalnosti na ljetnim OI dosada samo jednom predstavljalo manje sportaša i to u Barceloni 1992. – 41.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica