Marcelo Brozovic / Foto: Fenix (Twitter InterM)

TKO ĆE U FINALE LIGE PRVAKA?: Brozović čeka Modrića ili sjajni Manchester City

Inter i Milan uzvratnu utakmicu polufinala igraju u utorak. Odradio je Inter veliki posao kao formalni gost. Pobijedio je 2-0. Real i City uzvrat igraju u srijedu na Etihadu.

Piše: Antonio Bevanda

Antonio Bevanda Fenix e1668688987981
Antonio Bevanda / Foto: Fenix (SIM)

Inter je u velikom, sjajnom, strašnom naletu. Dobio je sedam utakmica zaredom. Pet u prvenstvu, jednu u kupu i jednu u Ligi prvaka. Milan je u lošoj formi. Za vikende je izgubio i u Serie A. Bolja je bila Spezia. Milan nije kao formalni domaćin uspio zabiti pogodak Interu, a realno imao je samo jednu/dvije dobre prilike. Inter je slavio 2-0, a imao je još tri/četiri odlične prilike.

U utorak je formalni domaćin Inter. Dakle, na tribinama Giuseppe Meazze bit će 70.000 navijača u crno-plavom. Inter je posljednji put u finalu Lige prvaka bio 2010. godine. Tada je u finalu slavio protiv Bayerna. Naravno, da se Milan ne smije otpisati, ali Inter je u boljoj formi, ima kvalitetnije igrače i prednost od 2-0.

Puno bi neizvjesnije trebalo biti na Etihadu. Manchester City je za vikend praktički osigurao deveti naslov engleskog prvaka. Arsenal nakon 19 godina neće uzeti titulu, a City je osigurao prvi od tri velika trofeja.

Real, također, ima jedan osvojen trofej. Uzeo je Kup kralja, ali nije uspio osvojiti prvenstvo. Prvak je Barcelona. Prva utakmica u Madridu završila je 1-1. Real je vodio, ali City se vratio i zabio kad su Madriđani bili puno bolji na terenu.

Dvaput je Real od “građana” bio bolji u polufinalima. Posljednji put prošle sezone, ali sad Manchester City ima uzvrat na svojem terenu.
Većina nogometnih stručnjaka u finalu je vidjela City. Među njima i Safet Sušić, koji je samo za Fenix-magazin analizirao i prognozirao polufinala Lige prvaka.
Istina, City je favorit, ali Real je najveći klub na svijetu. Luka Modrić se nada novom velikom finalu. Podsjetimo, finale Lige prvaka igra se 10. lipnja u Istanbulu.