Slavlje igrača Bayera iz Leverkusena / Foto: Anadolu

TEŽAK PORAZ EINTRACHTA: Bayer Leverkusen u Frankfurtu upisao 26 pobjedu ove sezone u Bundesligi, Mainz remizirao

Nogometaši Bayera, novi prvaci Bundeslige, odradili su novu odličnu utakmicu te su u 32. kolu pobijedili Eintracht u gostima 5-1.

Odlični Bayer time je odradio i 48. utakmicu u nizu ove sezone bez poraza. U Bundesligi je ostvario 26 pobjeda uz šest remija.

Gosti iz Leverkusena su poveli golom Xhake u 12. minuti, dok je dvadeset minuta kasnije izjednačio Ekitike. Bayer je na odmor ipak otišao uz prednost i to nakon gola češkog napadača Schicka u 44. minuti.

U nastavku susreta Bayer je dodatno dominirao te je sve garnirao s nova tri pogotka. Strijelci su bili Palacios u 58. minuti iz jedanaesterca, Frimpong u 77. te Boniface u 89. s bijele točke za konačnih 5-1.

Hrvatski nogometaši nisu nastupili u ovom susretu pa je Hrvoje Smolčić kroz cijeli ogled ostao na domaćoj, a Josip Stanišić na gostujućoj klupi za pričuve.

Remi Mainza

U posljednjem dvoboju 32. kola Bundeslige nije bilo pobjednika, nogometaši Heidenheima i Mainza su odigrali 1-1.

Time je Mainz ostao na 16. mjestu ljestvice, a momčad s te pozicije će na kraju sezone igrati dodatne kvalifikacije protiv trećeplasirane momčadi druge lige za ostanak/ulazak u Bundesligu. Da je pobijedio Mainz bi preskočio Union Berlin i bio bi privremeno na 15. mjestu.

Mainz je poveo u 36. minuti, a strijelac bio Burkardt. Pogodak za konačnih 1-1 je zabio Kleindienst u 65. minuti.

Poraz Uniona

U prvom nedjeljnom susretu, vrlo važnom za donji dom ljestvice, veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Bochuma koji su u Berlinu s 4-3 pobijedili Union, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Iznimno važan bio je ovaj susret za obje momčadi jer se i jedni i druge bore kako bi izbjegli 16. mjesto na kraju sezone koje donosi igranje dodatnih kvalifikacija protiv trećeplasirane momčadi druge lige. Ovom pobjedom Bochum je Union Berlinu pobjegao na tri boda prednosti, dok Berlinčani imaju utakmicu više i tek dva boda više od Mainza koji je na 16. mjestu.

Bochum je ogroman korak prema slavlju napravio nakon prvog poluvremena jer je vodio 3-0. Uvodna dva pogotka postigao je Wittek u 16. i 31. minuti, dok je domaće navijače do očaja doveo Schlotterbeck golom u 37. minuti za 3-0 Bochuma.

Nada se domaćinu pojavila nakon munjevitih nekoliko minuta drugog dijela pa je Vertessen u 59. smanjio na 1-3, a Bedia je u 62. minuti postigao gol za 2-3. Već u 70. minuti opet je Bochum imao osjetniju prednost, a Hofmann je tada zabio za gostujućih 4-2.

Do kraja susreta domaći sastav je pokušao doći barem do boda, ali je jedino uspio zabiti tek još jedan pogodak, konačnih 3-4 postavio je Hollerbach u 74. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin.

Bundesliga, 32. kolo:

Heidenheim – Mainz 1-1 (Kleindienst 65 / Burkardt 36)

Eintracht – Bayer 1-5 (Ekitike 32 / Xhaka 12, Schick 44, Palacios 58-11m, Frimpong 77, Boniface 89-11m)

Union Berlin – Bochum 3-4 (Vertessen 59, Bedia 62, Hollerbach 74 / Wittek 16, 31, Scholtterbeck 37, Hofmann 70)

Petak:

Hoffenheim – Leipzig 1-1 (Kramarić 90 / Šeško 38)

Subota:

Borussia (D) – Augsburg 5-1 (Moukoko 4, 29, Malen 20, Reus 34, Nmecha 64 / Vargas 32)

Wolfsburg – Darmstadt 3-0 (Wimmer 8, Wind 10, Černjy 90+2)

Werder – Borussia (M) 2-2 (Woltemade 45, 65 / Hack 8, Neuhaus 90+1-11m)

Stuttgart – Bayern 3-1 (Stergiou 29, Woo-Yeong 83, Katompa Mvumpa 90+3 / Kane 37-11m)

Koeln – Freiburg 0-0

1. Bayer             32  26  6   0  82-23  84
2. Bayern            32  22  3   7  90-41  69
3. Stuttgart         32  21  4   7  73-39  67
4. Leipzig           32  19  6   7  74-36  63
5. Borussia (D)      32  17  9   6  64-40  60
6. Eintracht         32  11 12   9  48-47  45
7. Freiburg          32  11  8  13  43-55  41