NK Hajduk Villingen, tijesna pobjeda

Težak poraz Croatije Reutlingen u derbiju Bezirkslige Alb; KSC Ehingen na prvom mjestu

Prošle nedjelje Hrvati u BW su sa nestrpljenjem isčekivali ishod derbija između naše Croatije i Young Boysa u Reutlingenu. Prvi protiv trećeg u ligi poslije 10 odigranih kola.

Nažalost Croatija je poražena rezultatom 0:4 i što je još bolnije, potpuno zasluženo. Gosti su bili angažiraniji i borbeniji, iskoristili su tri s naših igrača i dotukli nas u zadnjih dvadesetak minuta. Iako su nastupili bez prvog vratara Grgića i najboljeg napadača Ante Galića predsjednik Nikola Šolić ne traži isprike već pajašnjava:

-Zbog zdravstvenih problema Grgić(29) prestaje s nogometom a Galić je odsutan već osam utakmica zbog problema sa zubima. Imali smo mi u nedjelju dobar sastav ali jednostavno sma naletjeli na boljeg i spremnijeg takmaca sa kojim smo prošlog prvenstva odigrali 0:4 i 5:0, kaže Šolić.

Croatia iz Bietigheima je igrala kod zadnjeplasiranog Drita Kosovo koji iz 10 utakmica ima 4 boda i dobro se namučila. Kosovari su dobili prvo poluvrijeme s 2:1 Croatija je poravnala nakon 57. minuta i onda u završnici napunila mrežu novaka u ligi. Sa utakmicom manje Croatija je na šestom mjestu a sljedeće nedjelje dočekuje TSV Heimsheim.

Croatia Stuttgart je bila slobodna a u slijedećem kolu 27. rujna gostuje kod vodećeg na ljestvici TSV Platenhard.

Hajduk Villingen je do bodova došao manimalnom pobjedom 1:0 u 72. minuti o čemu predsjednik Ivan Ivičević kaže:-Bila je to dobra i zanimljiva utakmica a pogodak odluke je ustvari autogol gostujućeg igrača Resera. Ivan Ivičević je izveo slobodan udarac sa 20 metara, napucao je jednog igrača u živom zidu koji je skrenuo loptu u nebranjeni dio mreže. Vratar gostiju je bio najbolji pojedinac utakmice, a na koncu kada se sve zbroji, hrvatska je pobjeda zaslužena.

Zrinski je odigrao 2:2 sa TSV Schweikheim II i ostao je na šestom mjestu sa 14 bodova iz 9 nastupa. BW Tomislav je bio slobodan u ovom kolu dok su Jadran Balingen i Croatia Ulm poraženi. Poraz Croatie 0:1 na svom terenu od TSV Holzheim (14.) je neočekivan dok je Jadran zapao u krizu i ostao je bez bodova 2:4 kod SG Messtetten. Četvrti je to poraz u nizu hrvatske momčadi.

Tome Ilievski, strijelac KSC Ehingena

Kod B Kreisligaša je najvrijedniju pobjedu 2:1 ( Ilievski 29. i Vidović (84.) je zabilježio KSC Ehingen na gostovanju kod SV Granheim. U oštroj a na trenutke i gruboj igri (domaćina), kako nam je potvrdio član uprave hrvtskog kluba Jure Vojković, KSC je zasluženo pobijedio i preuzeo vođstvo na ljestvici. Do pobjede 3:2 je došao i HNK Slaven kod GW Sommerhein II kao i Croatia Geislingen 5:2 kod TSV Gruibingen.

Ostali učinci naših klubova u ovom kolu: Zrinski II Waiblingen-TSV Schweikheim III 0:5, Marsonia-TSV Beuren 1:1, FT Forcheim- Croatia Karlsruhe 4:0,Croatia II Reutlingen-SV Waldorf II 2:1, FC Weiler-Zagreb Schwenningen 4:1 (strijelac Barišić 84.), Neretva-FC Feurbach 1:1 i TSV Hildrizhausen-Zagreb Sindelfingen 4:0. Slobodni su bili BW Tomislav, Croatia Sindelfingen i Zrinski iz Calwa.