Pet golova u mreži vratara Croatije Frankfurt na otvaranju prvenstva / Foto:Fenix Magazin

Težak domaći poraz Croatije Frankfurt na otvaranju prvenstva

FC Croatia – TSG 51 Frankfurt 2:5 (2:3)

U prvom kolu Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt je na domaćem terenu neočekivano izgubila od TSG-a i tako nastavila neugodnu tradiciju lošeg početka nove sezone. Opravdanje za gubitak bodova na domaćem od osrednje njemačke momčadi iz susjedstva nisu ni čak četiri vratnice koje su pogađali igrači Croatije Grančić, Lovrić, Miloloža i Blažeković.

Croatia je loše otvorila utakmicu u gosti su u 18. minuti poveli sa 0:1. Hrvatska momčad je u 26. minuti uspjela izjednačiti na 1:1 preko Grančića kojem je zgoditak pripremio Blažeković. No, svega četiri minuta kasnije nova greška obrane Croatije i gosti ponovno vode sa 1:2. Vodopropusna hrvatska obrana u 35. minuti ponovno kapitulira i već je 1:3. Jedini realizatorski raspoloženi u redovima Croatije napadač Grančić smanjuje u zadnjoj minut prvog poluvremena na 3:2. Ponovno je dodavač bio Božinović.

Unatoč izmjenama koje u drugom dijelu nisu donijele očekivano poboljšanje igre u redovima hrvatske momčadi, Croatia u nastavku prima još dva zgoditka za krajnji nepovoljni rezultat od 2:5.

Croatija: Jurić, Vidović, M.Marić, Božinović, Bakula, Amanatidis (od 46. Miloloža), Soldo, Grančić, Blažeković, M. Drlje ( od 46- Lovrić), Medvidović (od 46. Andrić)

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 13. kolovoza u gostima kod momčadi Weiß Blau Niederrad, Utakmica počinje u 15,00 sati. Adresa igrališta je: Holzecke 16 Sandhöfer Wiesen, 60528 Frankfurt.

Zbog godišnjih odmora nekompletna druga momčad Croatije je u predigri glavne utakmice pobjedila drugu momčadi TSG 51 Frankfurt rezultatom 3:1(2:0). U nedostatku igrača na teren je od početka utakmice morao i predsjednik Croatije Ivo Duvnjak. Strijelci za Croatiju su bili Kelava (u 15. na dodavanje Rochwerder), Bass (u 27. na dodavanje Križaneca) i Rochwerder u 66. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara.

Croatia II: Filatow, Surmanović, Keleva, Rohwerder, Puljic, Krišto, Bass, Križanac, Ivo Duvnjak (od 46 Pravdić), Jeličić i Periša

Iduću utakmicu Croatija II igra u nedjelju 13. kolovoza u gostima protiv druge momčadi FFV Sportfreunden u 13,00 sati. Adresa igrališta je: Mainzer Landstraße 480, 60326 Ffrankfurt