Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Twitter RM

TEŠKA POBJEDA REALA: Na renoviranom stadionu Santiago Bernabeu Real je svladao gradskog rivala

U dvoboju 4. kola Primere Real je na svom Bernabeu svladao gradskog rivala Getafe s 2-1 i ostao maksimalan na čelu ljestvice.

Real je do pobjede došao iznimno teško, golom Judea Bellinghama u petoj minuti sudačke nadoknade.Mladom Englezu to je peti gol sezone pa vodi na ljestvici strijelaca Primere. Prije toga je Getafe poveo pogotkom Borje Mayorala u 11. minuti, a Real je poravnao preko Joselua u 47. minuti, nakon akcije koju je pokrenuo Luka Modrić.

Modrić je izašao u 77. minuti.

Za Real je ovo prva domaća utakmica ove sezone i to renoviranom Santiago Bernabeu u koji je uloženo 400 milijuna eura, a kompletna obnova trajala je tri godine.

Kultni stadion Kraljevskog kluba dobio je pomični krov, velike semafore i teren koji se može prilagoditi raznim sportovima, od nogometa do košarke i tenisa. Primjerice, u isto vrijeme se na njemu mogu igrati košarka i tenis.

1. Real Madrid 4 4 0 0 8:2 12
2. Atletico Madrid 3 2 1 0 10:1 7
3. Girona 3 2 1 0 6:2 7
4. Barcelona 3 2 1 0 6:3 7
5. Cadiz 4 2 1 1 5:4 7
6. Real Sociedad 4 1 3 0 7:5 6
7. Athletic Bilbao 3 2 0 1 6:4 6
8. Osasuna 3 2 0 1 4:3 6