Ivan Perisic 100
Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Pogoditak hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića u 5:0 pobjedi Intera kod Salernitane

U susretu 18. kola talijanske Serie A Inter je slavio kod Salernitane s 5-0, a Ivan Perišić je postigao prvi pogodak na utakmici za lidera prvenstva.

Calhanoglu je u 11. minuti izveo udarac iz kuta, a Perišić je sjajno šutirao glavom i svladao nemoćnog vratara. Hrvatskom  reprezentativcu to je četvrti ligaški gol ove sezone.

Preostale golove postigli su Dumfries (33), Sánchez (51), Martínez (77) i Gagliardini (87) .

Inter vodi s četiri boda više od Milana.

Ranije je Lazio na svom Olimpicu pobijedio Genou s 3-1. Tim iz Rima je poveo golom Pedra u 36. minuti, rezultat je povisio Francesco Acerbi u 75. , a treći pogodak za domaće postigao je Matija Zakanji u 81. minuti. Konačan rezultat postavio je Filippo Melegoni u 86. minuti.

Toma Bašić igrao je do 63. minute za rimski sastav.

Lazio je osmi na ljestvici Serije A s 28 bodova, dok je Genoa pretposljednja, 19. s 10 bodova.

1. Inter 18 13  4  1  48:15   43
  2. Milan 17 12  3  2  36:19   39
  3. Atalanta 17 11  4  2  37:20   37
  4. Napoli 17 11  3  3  34:13   36
  5. Fiorentina 17 10  0  7  31:22   30
  6. Roma 17 9  1  7  26:19   28
  7. Juventus 17 8  4  5  23:17   28
  8. Lazio 18 8  4  6  36:33   28